ארגון חוננו דורש מהמשטרה לעדכן במצב התיקים הקשים בלוד

ארגון חוננו פנה בבקשה למפקד ימ"ר מרכז להתעדכן במצב התיקים בלוד, העוסקים בכמה מהתקיפות הקשות יותר שנערכו בעיר במהלך מבצע שומר החומות.

נזכיר כי במהלך המהומות בלוד במבצע שומר החומות, פתח ארגון חוננו חמ"ל מיוחד על מנת לעזור לתושבים להגיש תלונות נגד הפורעים ולדרוש מהמשטרה לחקור אותם ולהעמידם לדין. "יחד נמצה את הדין עם הפורעים ונסייע לנפגעים", אמרו בחוננו. ארגון חוננו הבטיח ללוות את התיקים ולהעניק לתושבי העיר ואזרחים שהגיע לסייע מבחוץ, סיוע משפטי לכל אורך הדרך עד אשר ימצה הדין עם הפורעים.

כעת, לאחר שעבר זמן רב מהגשת התלונות והמשטרה לא עדכנה על שום התקדמות בחקירת התיקים, עורכי הדין מטעם חוננו דורשים מהמשטרה לעדכן על סטטוס החקירה בתיקים בכלל ובתיקים הקשים בפרט, שכללו ירי חי ופגיעה פיזית באזרחים.

בין המקרים הקשים תואר פיגוע דקירה ברחוב אלשווילי. הנפגע, תושב לוד שהיה בדרכו עם אשתו אל מחוץ לעיר על מנת להתאוורר לאחר ימים רבים של פרעות, הותקף באבנים ובהמשך נדקר בגבו העליון באכזריות. אתמול, למעלה מחודשיים לאחר התקיפה, עודכן הפצוע באמצעות מערכת נפגעי עבירה כי נעצר חשוד בדקירה.

עוד צוין פיגוע ירי סמוך לרחוב אקסודוס. הנפגע, בחור ישיבת וחובש במד"א שהגיע לסייע לתושבי לוד, הספיק לחלץ ולטפל במספר פצועים לפני שנורה ונפצע בעצמו. ניתן לראות חור כניסה ויציאה בירך, הפצוע עדיין בשיקום ונזקק להתנייד עם קביים.

בפיגוע ירי נוסף ברחוב אקסודוס נפגע אדם מבוגר, נשוי ואב לחמישה ילדים שהגיע לסייע לתושבי לוד. נורה ונפצע ניתן לראות חור כניסה ויציאה בשוק ימין אחורי, סובל מכאבים ומתקשה בהליכה.

בפיגוע ירי שלישי ברחוב אקסודוס נפצע תושב ירושלים, אשר השאיר את משפחתו בבית ונסע לתגבר ולסייע לתושבי לוד. נורה ונפצע בירך ניתן לראות חור כניסה ויציאה. עבר שיקום ארוך עם משככי כאבים.

בנוסף, היה פיגוע ירי בין הכניסה הצפונית לרמת אשכול. הנפגע, בעל חווה שסובל בעצמו מפרעות יומיומיות של ערבים ובכל זאת הגיע לחזק ולסייע לתושבי לוד, נורה ונפצע קשה מכדור בחזה שיצא מזרוע ימין. סובל מכאבים בחזה ובזרוע, מוגבל בפעילות בידו.

כמו כן, ברחוב החשמונאים בוצע ירי חי לעבר בנין משפחות, שתועד על ידי חלק מדיירי הבניין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעים מסר "בתקופת הפרעות היו סדרת פיגועים אנטישמיים, טרוריסטים ולאומניים כנגד יהודים. רוב הטרוריסטים המסוכנים הללו נכון לעכשיו, מהלכים חופשי במרכז הארץ. אנו דורשים שכל פיגוע ופיגוע יקבל התייחסות ויטופל ברצינות ובחומרה מלאה, שהמשטרה יחד עם שאר רשויות החוק ואכיפה יפעלו עם כל האמצעים הנתונים בידם למעצר חשודים, עמידתם לדין ומיגור הטרור".

Call Now Button