בגלל מדיניות בג"ץ- פצועת הפיגוע נשארה בחיים ובית המחבל לא יהרס: "אוי לאותה הבושה"

שום דבר לא הכין את בתיה לבל, אשר נפצעה בפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון לחיילי צה"ל האחרון ,לתשובת מפקד פיקוד מרכז ולפיה ביתו של המחבל שניסה לרצוח אותה בפיגוע לא יהרס.

מלשכת מפקד פיקוד מרכז נכתב כי: "ביקשת כי יוצא מן החרמה והריסה נגד בית המחבל שביצע את הפיגוע בו נפצעה האזרחית בתיה חבל. לאחר בחינת האירוע וקבלת עמדת גורמי הביטחון, נמצא כי הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע נו נפצעה בתיה חבל אינה עולה בקנה אחד עם המדיניות הנוהגת ביחס להריסות בתי מחבלים, שגובשה, בין היתר, בשום לב לפסיקת בית המשפט העליון."

לבל, אשרה נדקרה 14 פעמים הגיבה לדברים ואמרה כי מדובר במקרה: "עצוב, מקומם ומדאיג, מדינת ישראל וכל המערכות חיבות לשנות מגמה – זה עניין של חיים וזה בנפשנו ובדמנו. משמעות ההחלטה היא מזעזעת – המחבל יקבל פרס על כך שאני נשארתי בחיים.
לא יעלה על הדעת שמחבלים שלא הצליחו במזימתם, והקורבנות בדרך נס נשארו בחיים וניצלו, ובמקרה שלי בזכות תושיה של עובר אורח שנחלץ לסייע לי, שהמחבלים הללו יזכו להקלה ופרס. יש להתייחס לכל מחבל על פי כוונותיו, אופי וטיב מעשיו והתנהגותו, ולא ע"פ האם הקורבן זכה להינצל ונשאר בחיים או לא. המעשה הוא אותו מעשה, הפשע הוא אותו פשע, הטרור הוא אותו טרור, וכך גם צריך להיות הטיפול – מערכתי ושורשי."

מכתב המענה מאלוף הפיקוד

מתן פלג יו'ר תנועת "אם תרצו" אשר תנועתו פועלת לקידום חבילת הרתעה נגד הטרור ומסייעת לבתיה לבל מסר כי: "שוב אנו מגלים עד כמה השפעתם של שופטי בג"ץ על מדיניות המלחמה בטרור מכרעת למרות שאין לאנשים האלה שום ידע, ניסיון או אפילו קשב לדעתם המקצועית של בכירי מערכת הביטחון. שופטי בג"ץ הפכו את כלי ההרתעה על יוצרם והפכו אותם לתמריצי מפגעים. כך בנושא הריסת בתי מחבלים, בנושא שלילת תושבות, גירושם ועוד. נראה שבג"ץ עושה הכל כדי לאפשר למחבל הפוטנציאלי ללכת ולפגע. אוי לאותה הבושה."

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את הנפגעת בפיגוע מסר כי:
"לא ייתכן שמול חיות טרף כאלה עם סביבה שתומכת ומעודדת את מעשיהם המזוויעים ימנע צה"ל מלהפעיל את כלי ההרתעה שבידיו. הישרדותה של בתיה לא יכולה להיזקף לזכותו של המחבל ומעשיו ועומק אכזריותם אינה פחותה מכל מחבל רוצח אחר. הימנעות מצעדי הרתעה תזין ותדרבן את תאוות הרצח ושפיכת הדם של חיית הטרף הטרוריסטית הבאה. אנו דורשים מצה"ל לפעול כנגד בית המחבל. ככל שתוגש עתירה ושופטי בג"ץ ימנעו את בלימת חיות הטרף הטרוריסטיות ידיהם יוכתמו בדם הקורבנות ולא ידי צה"ל"

לכתבה בעיתון "ישראל היום"

Call Now Button