בזכות התיעוד – שוחרר ממעצר תושב חוות גלעד

15.12.17

תושב חוות גלעד שנעצר ביום ד' בידי בלשים בעת שעבד בקרני שומרון, שוחרר היום בדיון בבימ"ש השלום בפ"ת, בזכות תיעוד שהציג עורך דינו נתי רום מהארגון.

בדיון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של התושב, נשוי כבן 30 ואב ל-3, בשישה ימים, בקשה שנדחתה בידי שופט בימ"ש השלום רונן פלג. התושב נחקר בחשד לתקיפת שוטרים בעת פינוי מבנה השבוע בחווה.

בדיון הציג עו"ד רום סרטונים ממעצרו של התושב, בהם קצין בילוש עוצר אותו ומוסר לו שקיים צו מעצר כנגדו, וזאת ללא שהיה קיים כל צו כנגד התושב. בנוסף הציג עו"ד רום לשופט סרטון בו נראה התושב עומד בסמוך למחאה שהתקיימה במקום כנגד פינוי המבנה ללא שעושה דבר, וזאת בניגוד לעמדת המשטרה על פיה הוא תקף שוטרים במהלך הפינוי. בסופו של דיון שוחרר התושב למספר ימים לביתו.

עו"ד נתי רום מהארגון תקף את התנהלות המשטרה בתיק "משטרת ישראל ביקשה להאריך את מעצרו של מרשי ב-6 ימים, בזכות סרטונים הצלחנו להוכיח כי בניגוד למה שנטען ע"י משטרת ישראל לא היה לשוטר צו מעצר בשעת המעצר, וכן בניגוד לחוק המעצרים לא נמסרה לעצור סיבת מעצרו. לא יתכן כי משטרת ישראל תשקר לחשוד ותאמר שבידה צו מעצר בעוד שבידה אין צו מעצר, דבר אשר הוכח בזכות צילומים של המעצר, דבר שממחיש את הצורך בתיעוד שוטרים בשטח, צר לי כי משטרת ישראל האמונה על החוק מפרה אותו פעם אחר פעם.

כמו כן, משטרת ישראל מצאה לנכון להחרים את כיפתו של מרשי, לטענתם לצורך צילום, דבר מופרך שנעשה ללא סמכות ופגע במרשי ובצורכי הדת שלו וביזה אותו לעיני כל, שערורייה ואנו נפנה בעניין למח"ש. "הוסיף רום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים