ביהמ"ש החליט: כל הנאשמים ברצח יגאל יהושע הי"ד יוותרו במעצר עד תום ההליכים

ביהמ"ש המחוזי לוד החליט להשאיר את כל החשודים ברצח יגאל יהושע הי"ד, שבעה במספר, במעצר עד תום ההליכים נגדם. "מטרת מעשיהם היתה לפגוע ביהודים חפים מפשע.. התנהלותם לאחר מעשה מלמדת על אטימות לב ואדישות מקוממת", כתבה השופטת. עו"ד חיים בלייכר מחוננו "מצפים שכלל הרוצחים יבלו את שארית חייהם בכלא".

ביהמ"ש המחוזי לוד החליט אמש (ב') להשאיר במעצר עד תום ההליכים את כל שבעת החשודים ברצח יגאל יהושע הי"ד, שנרצח במהלך פרעות תשפ"א בעיר לוד. מכתב האישום שהוגש נגדם עולה כי תקפו רכבים של יהודים באמצעות בלוקים ואבנים סמוך לאולם אירועים בלוד.

בהחלטה כתבה השופטת מרב גרינברג "שוכנעתי כי קיימות ראיות למכביר, להוכחת אשמתם של המשיבים בעבירות המיוחסות להם. המשיבים כולם הודו בחקירותיהם שנטלו חלק בידוי האבנים לעבר רכב המנוח, מעשיהם בוצעו על רקע לאומני, המשיבים היו מודעים למוצאו היהודי ולכך שנפצע כתוצאה ממעשיהם, לאחר פציעתו לא עשו דבר כדי לסייע לו".

עוד הוסיפה כי "כל המשיבים נטלו חלק אקטיבי בביצוע מעשה הרצח.. נסיבות המעשים, מודעותם לפציעת המנוח והפקרתו, מלמדים לכאורה כי פעלו ביסוד נפשי של אדישות וגילו יחס של שוויון נפש כלפי אפשרות מותו".

מההלוויה. קרשיט: אבשלום ששוני,פלאש 90

לגבי מעצרם עד תום ההליכים כתבה השופטת "למשיבים (המחבלים) מיוחס ביצוע מעשה רצח על רקע לאומני ממניעים של גזענות כלפי המנוח בשל מוצאו היהודי, ויידוי אבנים על רקע גזעני. מטרת מעשיהם היתה לפגוע באנשים יהודים חפים מפשע.. התנהלותם לאחר המעשה מלמדת על אטימות לב ואדישות מקוממת לאפשרות מותו של המנוח. מעשי המשיבים מקימים עילת מסוכנות בעצימות גבוהה ולכך אוסיף את החשש לשיבוש מהלכי משפט הנובע ממעשיהם".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את אחיו של יגאל יהושע הי"ד מסר "יגאל יהושע הי"ד נרצח באכזריות על ידי רוצחים טרוריסטים רבים, אשר רובם מחזיקים באזרחות ישראלית אך פועלים ביחד עם אויבי ישראל בניסיון לפגוע ולהשמיד את אזרחי מדינת ישראל היהודים. לאחר שמיעת החלטתה החדה והברורה של כבוד השופטת גרינברג אשר סוקרת את מכלול הראיות והודעות בתיק, ניתן להבחין מול איזה אויב אכזר יגאל הי"ד עמד ואת סכנת הטרור האורבת לפתחי אזרחי ישראל הנאמנים.

אנו מצפים שכלל הרוצחים יבלו את שארית חייהם בין כותלי הכלא. פרטי האירוע על מכלול העדויות חייבת להילמד על ידי כלל מקבלי ההחלטות על מנת לנקוט בצעדי הגנה והרתעה מידיים הדרושים כדי להתמודד עם אותו טרור מבית ומחוץ".

נזכיר כי בעבר הודו הנאשמים בהשלכת אבנים לעבר רכבו של יהושע הי"ד, וטענו כי שעשו זאת כנקמה על מותו של חסונה יום קודם וכנקמה על מעשיהם של היהודים בהר הבית.

בדיון הקודם שהתקיים בחודש שעבר הלינו סנגוריהם של המחבלים על כך שהחקירה בוצעה בידי השב"כ, ושהאירוע הוגדר כאירוע טרור. הסנגורים טענו כי הנאשמים הינם 'אנשים נורמטיבים', וחלקם הוסיפו כי בשל חקירת השב"כ לא ניתן לסמוך על הודאות הנאשמים. כמו כן טענו הסנגורים שהיות ולא ידוע איזו אבן פגעה בנרצח, אין להאשים את כל המחבלים ברצח.
כאמור, כעת החליטה השופטת מרב גרינברג כי כל שבעת החשודים יוותרו במעצר עד תום ההליכים נגדם.

Call Now Button