ביום השנה לרצח: 30 שנות מאסר למחבל שרצח את אליאב גלמן הי"ד

30 שנות מאסר בפועל ותשלום פיצויים בסך 258,000 ₪ לאלמנתו של אליאב גלמן הי"ד נגזרו היום (ד') על המחבל ממדוח עמרו שביצע פיגוע דקירה בצומת גוש עציון לפני שלוש שנים בדיוק, פיגוע בו נהרג גלמן.

לדברי עו"ד חיים בלייכר מהארגון שמייצג את המשפחה מדובר בענישה חמורה, אך לא מספיקה "בית המשפט קבע 30 שנות מאסר, שוודאי שזו ענישה חריגה במקרה של הריגה, אבל הענישה הזו משקפת את מהות המקרה.

מדובר פה במקרה של רצח וודאי, אנחנו מקווים שבביהמ"ש לערעורים תתוקן הכרעת הדין והמחבל בסופו של דבר יואשם ברצח, ואז גם יקבל מאסר עולם ולעולם לא יצא מהכלא, כפי שמגיע לו וכפי שמקובל. אנו חושבים שזו קריאת כיוון לאיפה צריך להיות באמת אותו המחבל", הוסיף.

משפחת גלמן עצמה החרימה את הדיון שהתקיים, והעבירה בעזרת עו"ד בלייכר מכתב לבית המשפט הצבאי במחנה עופר, בו נכתב כי אין בכוונתם לנכוח בהקראת עונשו של המחבל שפעל למותו של אליאב הי"ד. לטענת המשפחה העונש המקל שעומד בית המשפט לתת למחבל עלול רק לעודד את הטרור ולא לעצור אותו.

נזכיר כי הפיגוע בו נרצח אליאב גלמן הי"ד, התרחש לפני שלוש שנים בדיוק, בעת שעמד בטרמפיאדה בגוש עציון. באותה העת הגיע המחבל ממדוח עמרו, בן 26 תושב דורה באזור הר חברון, בהליכה לטרמפיאדה בצומת גוש עציון ולאחר שעורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת, החל לרוץ לעבר הטרמפיאדה תוך שהוא מניף סכין.

גלמן, שהיה יחד עם אזרחים נוספים בטרמפיאדה, שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל. בשל טעות של ירי טועה לעבר המחבל, נפגע גלמן בפגיעה אשר גרם למותו הטראגי. בדיון שיתקיים בעבר, קבע בימ"ש כי המחבל נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5466901,00.html?fbclid=IwAR1cMi4RsGbT3QCaDbL6zHJyk6i4ujFtnyVeghz3OaJOVnWUvgBNs6SnWkM

Call Now Button