בימ"ש המחוזי: לא מאמינים לאחמד דוואבשה. חוננו: "עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי – זהו רשע שלא יסלח"

בימ"ש המחוזי מרכז דחה היום (ב') את הראייה החדשה במשפט דומא – עדותו של אחמד דוואבשה, עד הראייה היחיד מתוך הבית שנשרף, אשר תיאר אירוע אחר מהעובדות בהם הורשע עמירם בן אוליאל.

בימ"ש קבע כי עדותו של אחמד לא מהימנה מספיק בכדי לזכות את בן אוליאל והותיר את הרשעתו של בן אוליאל על כנה.

נזכיר כי לאחרונה נחשף כי אחמד זוכר את האירוע וכי הוא ראה את המציתים. אחמד לא נחקר לאחר האירוע ורשויות החקירה לא בדקו מעולם את גרסתו. ע"פ גרסתו את בית משפחתו הציתו לפחות שלושה מציתים, אשר נכנסו לתוך הבית, גירסה אשר סותרת את עבודות כתב האישום אשר על פיהם הורשע בן אוליאל. לפי הרשעתו של בן אוליאל הוא המצית היחיד וההצתה התבצעה מחוץ לבית ולא מתוכו.

את בן אוליאל יצגו עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם. בשבוע הבא יתן בימ"ש את גזר הדין בתיק.

מארגון חוננו נמסר:

"בית המשפט הכניס היום לכלא אדם חף מפשע עד סוף ימיו. לבית המשפט לא היה את האומץ להודות בטעויות העבר, כי אם בית המשפט היה אומר את האמת – סוללה של בעלי תפקידים ישלמו על זה מחיר. אלה שעינו את עמירם. אלה שאפשרו את העינויים. בית המשפט בחר להשאר באיזור הנוחות שלו, להרשיע את המתנחל. את האחר. הוא בחר להתעלם מעדות האדם הכי אוביקטיבי. הוא הנפגע עצמו. עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי. בית המשפט בחר לקבל את גירסת העינויים. זהו רשע שלא ייסלח."

עו"ד אשר אוחיון: "מדובר בהחלטה שגוייה, אנו מצפים ומקווים להפוך אותה בארכאת הערעור. תם ולא נשלם, ההחלטה להרשיע את עמירם מעורבת בכל כך הרבה תמיהות וסימני שאלה."

גם עו"ד יצחק בם המייצג את עמירם  יחד עם עו"ד אוחיון מסר:

"גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

אוריין בן אוליאל אשתו של עמירם הגיבה:

"בית המשפט החליט להרשיע את בעלי בכל מחיר. בית המשפט שוב עוצם עניים מעוד ראייה, של ילד שחווה טראומה וזוכר את הלילה וסיפר מעצמו, וכל מה שהוא זוכר סותר את ההודאות השקריות שהוצאו מבעלי. בעלי הורשע בשנית במשהו שהוא לא עשה. הלב שלנו נשבר, האמון שלנו במערכת ירד לגמרי. הבת שלי בוכה בלילות. בעלי יושב בכלא כבר שנים ואני יודעת שהוא לא עשה את זה, אני העדתי בנושא ומהעדות שלי הם מתעלמים. הם מתעלמים גם מהעדויות שלו שהעיד על מה שקרה, הם מתעלמים מכל העדויות ומכל הסתירות – שזה לא הכתב יד של בעלי, שזה לא הטביעות נעלים, שהיו שם כמה אנשים, שהיה שם רכב, הם מתעלמים מהכל. ובעלי משלם את המחיר של הפשע שהם לא מוכנים להודות באמת, בשביל שהאשמים בעוול שנעשה לבעלי לא ישלמו את הדין בעלי יושב על לא עוול בכפו."

צפו בתגובתם של עו"ד אוחיון, ושל אוריין בן אוליאל:

 

Call Now Button