בימ"ש סירב להרחיק פעילי הר הבית מהעיר העתיקה בחג הפסח.

09.04.17

בימ"ש השלום בירושלים דחה את בקשת המשטרה להרחיק שלושה פעילים מרחבי העיר העתיקה לחג הפסח והורה על שחרורם.

בהחלטה ציינה שופטת בימ"ש השלום בירושלים שרון לארי בבלי כי רק בשבוע שעבר התקיים טקס תרגול שחיטת קורבן פסח ברחבי העיר העתיקה בהשתתפות אלפי אנשים, דבר אשר לא גרם לכל פרובוקציה.

בסיום ההחלטה הורתה השופטת להעביר את התיק לקצין תלונות הציבור וכן למחלקה לחקירות שוטרים וזאת בכדי לבחון את התנהלות המשטרה והשוטרים בעת המעצר, לרבות אירוע קשה של הפשטה שעברו חלק מהפעילים במהלך המעצר.

הפעילים יחד עם נוספים, כשהקטן ביותר כבן 14 בלבד, נעצרו בשעת בוקר מוקדמת בבתיהם ונלקחו לימ"ר ירושלים, שם נחקרו על עבירה עתידית של קשירת קשר לביצוע עוון, וזאת ככל הנראה על רקע כוונתם להקריב קרבן פסח ברחבי העיר העתיקה מחר, ערב פסח, את הפעילים ייצגו עוד נתי רום מהארגון ועו"ד איתמר בן גביר.

עו"ד נתי רום מהארגון מסר בתגובה "לשמחתנו בימ"ש קיבל את טענותינו והחליט כי אין למנוע כניסה של הפעילים לעיר העתיקה ככל שיחפצו בכך, אנו שמחים שבימ"ש אינו נותן למשטרה להמשיך, לפגוע ולרמוס את זכויות האדם של קטינים יהודים שכל חפצם להלך ביום חגם ולעלות לרגל בחג הפסח."

עו"ד בן גביר הוסיף "אני מביע סיפוק מהחלטת השופטת שרון לארי בבלי שלא קיבלה את הבקשה הגורפת של המשטרה להרחיק את הפעילים מכל רחבי העיר העתיקה, ולמעשה אפשרה להם חופש תנועה. יחד עם זאת אני מצפה ליום שבו ממשלת ישראל תקבל החלטה להכיר בחופש לקיים גם את מצוות הדת היהודית בהר הבית, לא יתכן שדווקא בהר הבית המשטרה מונעת מיהודים להתפלל, לא יכול להיות שדווקא בהר הבית המשטרה מונעת מיהודים לקיים את מצוות חג פסח, אנו במדינה יהודית ועל השר לביטחון פנים לזכור זאת".

בתמונה: עו"ד נתי רום.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים