בימ"ש קבע: הקטינים והבגיר מחברון ישוחררו ביום רביעי לביתם

שופט בימ"ש השלום בי"ם אלעזר ביאלין דחה לפני זמן קצר את בקשת המשטרה להאריך ב-4 ימים את מעצרם של שלושת הקטינים החשודים במעורבות באירוע בחברון. השופט ביאלין קבע כי הקטינים ישהו במעצר עד יום רביעי ואז ישוחררו הקטינים למספר ימים נוספים למעצר בית בביתם.

בדיון עלה כי בידי המשטרה סרטונים של כל האירוע, וכי הסרטונים אשר פורסמו בתקשורת הינם חלקיים, ואינם מציגים את כל האירוע. בנוסף עלה כי הקטינים נעצרו על סמך מידע מודיעיני בלבד ולא על בסיס ראיות מוצקות.

עו"ד אביחי חג'בי אשר ייצג מטעם ארגון חוננו את שלושת הקטינים מסר לאחר הדיון "מסתבר לאחר הדיון שהסרטון אשר הופץ בתקשורת מתעד חלק מהאירוע בלבד, תחילת האירוע כפי שעולה מהמצלמות האחרות המצויות בידי המשטרה, ולא מסרטון מגמתי וערוך של פלסטינים בעלי אינטרס, החלה כאשר דמות דוחפת את חברתה והמתלונן שהלך במקום נדחף ע"י הדמות הנדחפת, מכאן רואים שמדובר בתגרה ולא בתקיפה כפי שמשטרת ישראל מנסה לצייר כל שכן לא תקיפה ממניע גזעני. אנו שמחים שבימ"ש כבר עכשיו קבע את תנאי שחרורם של מרשיי."

עו"ד חג'בי בבית המשפט. צילום: ארגון חננו

לאחר כמה שעות, בימ"ש השלום בירושלים נתן תוקף של החלטה, להסכמת הצדדים כי הבגיר אשר חשוד במעורבות באירוע בחברון ישוחרר ביום רביעי לביתו בדומה להחלטה בעניין הקטינים.

עו"ד נתי רום אשר ייצג את הבגיר מטעם ארגון חוננו מסר "מרשי אינו קשור לאירוע, שמח שגם בעניינו הגענו לסיכום לפיו ניתן לחקירה עוד יממה למצות את עצמה, ולאחר מכן ביום רביעי, מרשי ישוחרר לביתו והסיפור יהיה מאחוריו."

Call Now Button