בית המשפט ביטל את הרחקת פעילי מחאת אהוביה סנדק מתל אביב

דיון נערך ביום חמישי האחרון בבית משפט השלום בת"א, על תנאי שחרורם של הנערים אשר תלו שלטי מחאה על הרג הנער אהוביה סנדק בת"א. השופטת הדסה אסיף קיבלה את עמדת עו"ד המייצגים את הנערים מטעם חוננו ופסקה לבטל את הרחקתם מתל אביב למשך 15 יום וכמו כן את איסור יצירת קשר בין הנערים.

עו"ד הבר אשר ייצג את החשודים אמר בדיון כי מדובר בהגבלת חופש התנועה שזו שכות יסוד וכי אין טעם להרחיק את הנערים מהעיר תל אביב דווקא. השופטת אסיף חתמה את הדיון וקבעה "לאחר ששמעתי את טענות כל הצדדים ועיינתי בתיק החקירה אני מחליטה לבטל את תנאי השחרור שנקבעו לחשודים". בהמשך אף קבעה כי היא מקבלת את טענת הסנגור ואף קובעת שאין חשד לעבירה פלילית.

נזכיר כי לפני כשבועיים משטרת ת"א עצרה את הנערים, חלקם קטינים ופעילים במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל אשר שינו את שמם של רחובות בת"א לשמו של אהוביה סנדק ז"ל. על שלט הרחוב נכתב "רחוב אהוביה סנדק. נער, חלוץ עברי, נהרג בידי שוטרים מימ"ר ש"י".

עו"ד חי הבר מארגון חוננו מסר בסיום הדיון "המלחמה על זכויות הנערים לא הייתה לשווא, בית המשפט בסופו של דבר קיבל את העמדה שלנו וביטל את התנאים המגבילים. כשאין עבירה פלילית אז אין סמכות למשטרה להורות על הרחקה או על איסור יצירת קשר דבר שהיה מלכתחילה ללא תכלית. אני שמח שבית המשפט ראה את זה גם אם הוא לא הסכים במאה אחוז עם הטענות שלנו".

Call Now Button