בליל תשעה באב: ערבים תקפו יהודים עד עילפון

שני ערבים תקפו יהודים שהיו בדרכם לתפילת ליל תשעה באב בכותל המערבי. התוקפים הכו בראשו של צעיר יהודי באגרופן ובאבן, עד שנפל והתעלף. בארגון חוננו מלווים את הפצוע וחבריו "טרוריסטים משליטים פחד ואימה ברחובות ירושלים. מגמה מדאיגה שמצריכה מענה נחרץ"

 

שני ערבים תקפו בחורים יהודים מול שער האשפות, בעת שהיו בדרכם לתפילת ליל תשעה באב בכותל המערבי. התוקפים הכו את אחד היהודים בראשו באגרופן ובאבן עד שנפל והתעלף, ותקפו את חברו בגז פלפל.

התקיפה אירעה במוצאי השבת האחרונה בחצות הלילה, בעוד שלושה בחורי ישיבה יהודים עושים דרכם לשער האשפות. בדרכם חלפו שלושת הבחורים היהודים על פני שני בני מיעוטים שעמדו בפתח אחד הבתים. י', בן 24, צעד אחרון. כשחלף על פני הערבים דפק אחד מהם על פח כדי להבהילו, ומיד לאחר מכן קפץ עליו עם אגרופן והלם בפניו באזור הלסת בעוצמה ובאכזריות.

בתוך כך הצטרף הערבי השני לתקיפה, כשהוא אוחז אבן בידו ומכה באמצעותה בראשו של י'. כתוצאה מהתקיפה התמוטט י' ואיבד את הכרתו. חבריו של י' חשו לעזרתו, והזעיקו שוטרי מג"ב שעמדו בכניסה לשער האשפות.

שני התוקפים נמלטו לתוך הבית, וכשנכנסו השוטרים אחריהם – גילו כי כבר אינם נמצאים בו. י' הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם, שם נזקק לתפרים בראשו ובפניו, ושוחרר מבית החולים לפנות בוקר להמשך מעקב.

בארגון חוננו מלווים את היהודי הפצוע וחבריו, ומתעתדים לפנות למשטרה בבקשה לפעול למעצר התוקפים. לפי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "מדובר באירוע חמור נוסף של תקיפה קשה, אלימה ואנטישמית כנגד יהודים, מצד טרוריסטים שפלים אשר משליטים פחד ואימה ברחובות העיר ירושלים, כל זאת במרחק נגיעה מעמדת שוטרי מג"ב. בימים האחרונים החלו להתרבות התקיפות במקום זה, ונראה כי מדובר במגמה מדאיגה שיש לתת לה מענה נחרץ".

Call Now Button