דרשו מקטין להתייצב לחקירה בלבוש אזרחי וללא צו

לביתו של קטין המתגורר ביישוב בת עין, הגיעו שוטרים ממשטרת חברון, בלבוש אזרחי, ובלא להציג צו או זימון דרשו ממנו להתלוות איתם לחקירה בגין "חשד לגרימת נזק לרכוש" כדבריהם. הקטין שנדהם מההטרדה ביקש מהשוטרים להראות בפניו מסמך כלשהו כגון צו או זימון, אך הם סירבו להציג כזה.

עו"ד עדי קידר, מטעם ארגון חננו, שיגר מכתב למפקד התחנה ובו מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בכלל ובתחנת חברון בפרט. הוא הוסיף כי במידה והעיכוב לא יבוטל לאלתר – הוא יחל בנקיטת הליכים כנגד המשטרה: "נראה כי חרף הוראות החוק והחלטות שיפוטיות רבות, עדין לא הפנימה המשטרה ותחנת חברון בפרט כי התנהלות שכזו יש בה פגיעה בזכויות אדם כמו גם פגיעה באמון הציבור במשטרה, אמון שמתדלדל גם כך בשנים האחרונות".

עו"ד קידר מתרעם על העובדה שלא נעשה שום נסיון מצד המשטרה לזמן את הקטין בדרכים המקובלות, בכתב או בשיחה טלפונית, אלא מיד באמצעות הגעה עד לפתח ביתו וגם בזאת – "אם באמת הוחלט להגיע לביתו של מרשי אזי מחובתכם היתה להוציא צו שיפוטי".

עורך הדין עדי קידר   צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך הדין הוסיף כי זהו מקרה חמור בו השוטרים  "ביצעו מלאכתם בהתאם להנחיות מפקדיהם ששגו, וכל זאת מטעמים לא ברורים אשר לא היו מתרחשים במקומות אחרים ואוכלוסיות אחרות". בהמשך המכתב הוא ציין עוד החלטות קודמות שעסקו בנושאים דומים, שרובן אירעו בתחנת חברון "המצריכות בדק בית רציני".

בסיום דבריו הוא דורש לשחרר את הקטין "שכן כל אימת שהחשוד נמצא בידיכם באופן לא חוקי יכול ויביא להטלת הוצאות נכבדות על משטרת ישראל".

בארגון חוננו הגיבו לאירוע: "משהו רע עובר על תחנת המשטרה בחברון. השוטרים מנסים אבל לא מצליחים להבין את שהחוק מחייב גם אותם. הם לא מצליחים להפנים את מגבלות הכוח".

צפו בתיעוד האירוע כפי שפורסם בערוץ 7

Call Now Button