הדקירה במחנה יהודה: השופט קבע כי אין ראיות לכאורה לעבירת ניסיון לרצח

באופן חריג ותקדימי קבע השופט כי נגד שניים מהנאשמים בדקירת ערבי בשוק מחנה יהודה אין ראיות לכאורה לעבירת ניסיון לרצח, כפי שהוגש בכתב האישום נגדם, אלא עבירה קלה בהרבה. עו"ד עדי קידר מטעם ארגון חוננו "מציעים לפרקליטות להיזהר בזמן שהם מגישים כתב אישום".

שופט בית המשפט המחוזי ירושלים אברהם רובין קבע באופן תקדימי כי נגד שניים מהנאשמים בדקירת ערבי בשוק מחנה יהודה מהלך מבצע שומר החומות אין ראיות לכאורה לעבירת ניסיון לרצח, כפי שניסתה לייחס להם הפרקליטות. עוד קובע השופט כי ישנן ראיות לכאורה לעבירה פחותה בהרבה.

מדובר בפסיקה חריגה, שכן כבר בשלב מוקדם של ההליך המשפטי מביע בית המשפט את עמדתו בתיק, וסובר כי יש לייחס לנאשמים עבירה קלה בהרבה מהעבירה אותה הגישה הפרקליטות בכתב האישום.

בין השאר כתב השופט כי עורכי דינם של השניים טענו כי אין ראיות לכאורה נגדם בנוגע לעבירה של ניסיון לרצח ובנוגע לעבירה של חבלה בכוונה מחמירה "זאת מפני שלא היו מודעים לכך שהמשיב 1 נושא סכין. אני סבור שבנקודה זו יש טעם מסוים, כיוון שאין בחומר החקירה ראייה לכאורה לכך שידעו שהמשיב 1 נושא סכין".

בהמשך ציין השופט הסתייגות לגבי שני הנאשמים , כי אין ראיות "לביצוע מעשה טרור של ניסיון לרצח או חבלה בכוונה מחמירה", משמעות הדבר היא שהשופט קובע כי סיכויי ההרשעה בעבירה בה האשימה הפרקליטות את הנאשמים נמוכים, וכי סיכויי ההרשעה יתכנו בעבירה פחותה.

ביהמ"ש שלח את הנאשמים לשירות מבחן על מנת לבחון את שחרורם למעצר בית באיזוק אלקטרוני.

עו"ד עדי קידר המייצג חלק מהנאשמים מטעם ארגון חוננו מסר "החלטת בית המשפט שאנו מברכים עליה מבטאת את הקלות הבלתי נסבלת של בחירת הוראות חיקוק קשות שמציבות נאשמים בסיכון אדיר.

במקרה הזה לקוח שלי הואשם בעבירה של ניסיון רצח, אך בית המשפט קובע כי אין ראיות לא לעבירה הזאת ואפילו לא לעבירה שמתחתיה, של חבלה בכוונה מחמירה, אלא עבירה קלה בהרבה. ולכן אנו מציעים לפרקליטות להיזהר ולהישמר בזמן שהם מגישים כתב אישום ולא ללכת אחרי הלך הרוח הציבורי".

קרדיט: פלאש 90

 

Call Now Button