הוארך מעצרו של החשוד בגרימת מותו בכוונה של דסטאו ביסטאי ז"ל ברמלה

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

בית המשפט הורה על הארכת מעצרו של הצעיר בן ה-19 החשוד בגרימת מותו בכוונה של דסטאו ביסטאי ז"ל בעיר רמלה במהלך מבצע שומר החומות. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "מקווים שהפעם הצליחה המשטרה להניח ידה על מבצע הרצח ולהעמידו לדין. מבקשים מכל גורמי החוק לחדול מכיבוס המילים".

בית משפט השלום בראשון לציון האריך עד יום חמישי את מעצרו של אימן אבו סיף, הצעיר בן ה-19 החשוד בגרימת מותו בכוונה של דסטאו ביסטאי ז"ל בעיר רמלה במהלך מבצע שומר החומות. אבו סיף מואשם בגרימת מוות בכוונה או באדישות וכן בקשירת קשר לביצוע פשע. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו בירך על הארכת המעצר, אולם מחה על שימוש המשטרה במינוח 'תאונת דרכים' לתיאור המקרה.

בהחלטתו כתב השופט טל ענר כי "שוכנעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו. על עילת המעצר נדמה כי אין צורך להרחיב את הדיבר לאור התוצאה הקשה של האירוע".

משפחתו של ביסטאי מסרה "מאוכזבים ומצטערים מאוד שהמשטרה בחרה להשתמש במונח "תאונת דרכים" בעוד שהתיק נחקר בחשד לרצח. הודעה זו של המשטרה פגעה בנו קשות, כשגם ככה אנו מתמודדים יום יום עם רצח אבינו שבוצע בדם קר.

הגיע הזמן שהמשטרה תהיה מסונכרנת עם עצמה ותעשה את תפקידה כנדרש. אנו תקווה שהפעם כלל הגורמים יחברו יחדיו לחקור את החשודים ובכך להביאם לדין".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה מסר "האירוע בו נרצח דסטאו ביסטאי הי"ד הינו רצח מכוון כנגד יהודי והפקרת הקורבן להתבוסס בדמו. אנו מודים למשטרה על מעצר החשוד, אם כי באיחור רב, ומקווים שהפעם הצליחה המשטרה להניח ידה על מבצע הרצח והוא יועמד במהרה לדין".

עו"ד בלייכר מחה על הודעת דוברות המשטרה "יש להצטער על הודעת דוברות המשטרה אשר השתמשה במינוח "תאונת דרכים", חרף כך שהחשוד נעצר בחשד לרצח. אנו מבקשים מכל גורמי החוק להתייחס לאירוע הרצח במלוא חומרתו עם כל המשמעיות הנלוות ולחדול מכיבוס המילים. הגיע הזמן ללמוד ממחדלי ניהול החקירה בתחילת הדרך ולתת יחס נכון לאירועי האלימות המתרחשים כנגד יהודים, מתוך הבנה שגם נושאי תעודות כחולות יכולים להיות טרוריסטים ולפעול יחד עם אויבנו בניסיון לפגע באזרחי ישראל היהודים".

נזכיר כי דסטאו ביסטאי ז"ל בן ה-74 נדרס בעיר רמלה בידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסטאי מפצעיו.

Call Now Button