הזוי: בתום תקופת ההחרמה מתברר – המשטרה השמידה הרכב בגריטה

רכב שהחרימה משטרת ישראל נעלם ולא הושב לבעליו בתום תקופת ההחרמה. התושב הגיש תביעה לבימ"ש. הבוקר נחשף כי הרכב הושמד בגריטה. עו"ד מנשה יאדו : "רשלנות ברורה – התנהלות של המשטרה והנסיבות תמוהות."

חודשים לאחר שהמשטרה שלחה לגריטה רכב שהוחרם לחשוד טענה המשטרה בפני בית המשפט כי היא לא מתנגדת להחזרת הרכב למבקש אך מבדיקה שערכה "הרכב לא נמצא במגרש" והאחריות לנזק שארע לרכב מוטל על חברת שגריר…

לא ברור אם הסיפור הזה מכיל יותר שקרים או יותר רשלנות. מה שבטוח שאנחנו האזרחים צריכים להיות מוטרדים מאוד מכך שכך מתנהלת משטרת ישראל שתפקידה לשמור על הסדר הציבורי ושמירת החוק במדינת ישראל.

תביעה ע"ס 45 אלף ₪ הוגשה ע"י תושב יצהר לבימ"ש השלום בירושלים כנגד משטרת ישראל בגין איבוד רכב שהחרימה.

בכתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, נטען כי המשטרה החרימה את רכבו של התובע בחודש אפריל 2019, אך לא החזירה לו אותו בסיום מועד ההחרמה שנקבע ע"פ חוק. בעקבות כך פנה התובע למשטרה בבקשה להשבת רכבו – אך משטרת ישראל לא השיבה לבקשתו, ובקשה להחזרת הרכב הוגשה לבימ"ש. בסופו של הליך קבע בימ"ש כי על המשטרה להשיב את הרכב לבעליו. רק אז הודיעה המשטרה כי הרכב נעלם.

"הנתבעת לא קיצרה הליכים ולא טרחה ליידע את התובע כי רכבו נעלם כבר במועד הראשון שנדרשה על ידי ביהמ"ש למסור עמדתה אלא משכה את התובע עוד חודש וחצי בלי רכב ובלא לומר לו כי אין לו מה לצפות לקבל לידיו את הרכב אשר משום מה נעלם ואבד", נכתב בתביעה.

"התובע נתקע בלי רכב ולא מצא רכב סביר שמתאים ליכולותיו הכספיות ולצרכיו עד ליום בו סוף סוף מצא ורכש התובע רכב". נכתב עוד.

התביעה התייחסה גם לאחריותה של חברת 'שגריר' שהייתה אמונה על שמירת הרכב: "לפי הודעת הנתבעת לביהמ"ש. שגריר היא שהתרשלה בשמירה על הרכב ובהתאם לכך נושאת שגריר באחריות שומר שכר לפי חוק השומרים".

הבוקר הגיבה המשטרה לפניית כתב גלי צה"ל שחר גליק כי הרכב הושמד בגריטה וכי הנושא נמצא בבדיקה.

עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו', המייצג את התובע, מסר: "משטרת ישראל אמורה הייתה להחזיר לתובע את הרכב בחודש אוקטובר 19, אולם רק לאחר סדרה של בקשות שהגשנו – דיווחה לביהמ"ש במרץ 20 כי הרכב נעלם. הרשלנות ברורה וכך גם הנזק, התנהלות של המשטרה והנסיבות תמוהות ומכאן התביעה".

לשמיעת הכתבה בגלי צה"ל:

Call Now Button