הלינץ' בהצעת הנישואין: המדינה תערער על עונשו של המחבלים

פרקליטות המדינה הודיעה כי תערער על עונשם של המחבלים שביצעו לינץ' באביה אנטמן לפני כשנה בירושלים לאחר הצעת נישואין לחברתו. עו"ד חיים בלייכר: "ענישה מקילה עם טרוריסטים מהזן הזה מהווה פגיעה בהרתעה וסכנה של ממש"

פרקליטות המדינה הודיעה כי תערער על עונשם של המחבלים שביצעו לינץ' באביה אנטמן לפני כשנה בירושלים. נזכיר כי הלינץ' הקשה אירע לפני למעלה משנה, לאחר שאביה הציע נישואין לבחירת ליבו שחר בבית החושן הצופה על הר הבית. בדרכם חזור מהצעת הנישואין נחסם רכבם ע"י פורעים ערבים אשר החלו לזרוק עליהם סלעים ואבנים. אביה יצא מהרכב וספג מכות, אבנים ואף נדקר בגבו. שחר הצליחה להימלט ולחבור למשטרה, ואביה הפצוע הגיע אליהם אף הוא. הוא פונה לבית החולים שערי צדק, אושפז ונזקק לטיפול רפואי ממושך – מה שדחה את מסיבת האירוסין של הזוג.

על המחבלים שהשתתפו בלינץ' נגזרו עונשי מאסר של 7 ו-5 שנות מאסר בלבד. בעקבות גזר הדין שלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את אנטמן מכתב לפרקליטות המדינה בו ביקש כי יערערו על עונש המאסר הקל שנגזר על שניים ממבצעי הלינץ'. מדובר בשני המחבלים הבגירים נואף אבו אלהווא ורמי סלאח אל דין.

במכתבו מתאר עו"ד בלייכר את הלינץ' הקשה שביצעו השניים באביה אנטמן: "בעיטות, אגרופים, הטחת מחסום משטרתי ואף דקירות בחזהו של אביה. כל זה נמשך מספר דקות בעת שאביה היה שרוע על הכביש.. בנוסף, היו הנאשמים שותפים לאירועים חמורים ביותר של כמה וכמה פיגועי בקת"בים כנגד כוחות הביטחון".

עוד כתב עו"ד בלייכר: "ראשון במעלה הוא השיקול הביטחוני הנוגע לשלמות גופם וניהול מרקם חייהם התקין של אזרחי מדינת ישראל. לא ברור אפוא מדוע מסתפקת מערכת המשפט בענישה של שנים מעטות, חרף הרף הגבוה של חומרת המעשים. האם לא לעת כזו נחקק חוק המאבק בטרור?!". כאמור, בעקבות פנייתו של עו"ד בלייכר הודיעה הפרקליטות כי תערער על גזר הדין שניתן למחבלים.

Call Now Button