המדינה לבג"צ "נאפשר למשפחת המחבל לבנות את הקומה השנייה של ביתם"

18.02.18

פרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר (א') לבית המשפט העליון את תגובתה לבקשת בימ"ש להבהיר מה עמדת המדינה באשר להרס הקומה השנייה בבית משפחת המחבל אשר רצח את בני משפחת סלומון בפיגוע הקשה בישוב נווה צוף לפני מספר חודשים.

בתגובה אשר הוגשה ע"י עו"ד רועי שויקה סגן בכיר במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה נכתב באשר לקומה השנייה של בית המחבל אותה דרשו בעתירה בני משפחת סלומון להרוס, כי "אין כל מניעה עובדתית ומשפטית, להשלים את בנייתה של קומה זו ולעשות בה שימוש", פרוש הדבר שבכוונת המדינה לא רק שלא להרוס את כל הבית, אלא אף לאפשר למשפחת המחבל לבנות את הקומה השנייה בביתם.

נזכיר כי את העתירה הגישו בני משפחת סלומון לאחר שבית משפחת המחבל נהרס באופן חלקי בלבד, בעתירה דרשו בני המשפחה כי בית המחבל יהרס כולו. בעתירה הזכירו בני המשפחה כי חלק מבני משפחת המחבל, הורשעו באי מניעת הפיגוע.

עוד כתב עו"ד שויקה בתגובה לבימ"ש כי "ביום 18.10.17 פנו בני משפחת המחבל… אל נציגת יועמ"ש איו"ש והודיעו כי בכוונתם לפנות את הריסות הקומה הראשונה, על מנת לאפשר גישה לגרם המדרגות המוביל לקומה השניה. זאת על מנת להשלים את בניית הקומה השניה ולעשות בה שימוש.

עם זאת, הבהירו בני משפחת המחבל, באמצעות בא כוחם כי אין בכוונתם "לעשות שימוש כלשהו בשטח הקומה הראשונה שלגביה חל צו החרמה, למעט הגישה למדרגות ומהן לקומה השנייה." נכתב בתגובת המדינה.

בני משפחת סלומון קיבלו בהלם את תגובת המדינה. עו"ד חיים בלייכר מהארגון המייצג את משפחת סלומון ואשר הגיש את הבג"צ תקף בחריפות את עמדת המדינה "תשובת המדינה צריכה להרעיד את אמות הסיפים. המדינה מאשרת למשפחת המחבל הנאלחת שבני המשפחה הורשעו בזה שיכלו למנוע את הפיגוע ולא מנעו ואף לאחר הטבח גיבו את מעשה המחבל. לבנות את ביתם מחדש מעל מקום ביתם הקודם בכספי טרור.

קשה להגיד את הדברים אבל בית המחבלים בגיבוי נציגי המדינה יהפך להיות סמל לכך שדם יהודי הפקר וכל מי שרוצה לשפוך את דמנו יזכה בכל טוב. אנו קוראים לראשי המדינה להתעשת ולפעול להציל את אזרחי ישראל ממצב מביש ומסוכן זה." מסר.

לאחר הדיון בעתירה לפני כשלושה שבועות סיפרה מיכל סלומון "בסוף הדיון פניתי לשופטים ואמרתי להם, שאנחנו פה מסיבה אחת – צריך לייצר כושר הרתעה כדי למנוע את הפיגוע הבא, לאף אחד אין מושג מה זה להיות משפחה שכולה באמת, מאחורי זה יש חיים שלמים, יש הרבה סבל, יש הרבה החלטות שצריכים לקחת לבד.

ואנחנו פה כדי שהמשפחה הזו, משפחת השכול תסתיים, שלא יצטרפו עוד חברים חדשים. כולי תקווה שבית המשפט יחשוב על הדברים באמת, ויבין שהפקר חיי אדם מתחיל כאן, במניעת ההרתעה". מסרה.

בתמונה: "הרס" בית המחבל, שקומתו השניה אושרה לבניה…
צילום: דו"צ.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים