המדינה נגד קריאת "שמע ישראל" בהר הבית

בבית המשפט נפתח אמש משפטם של צעירים באשמה שקראו 'שמע ישראל' בהר הבית בקיץ האחרון.
עו"ד משה פולסקי מסר: "זכורים לנו מקרים כאלה מימי הבריטים".

בקיץ האחרון עצרה המשטרה בהר הבית שלושה צעירים יהודים, שניים מהם חיילים בשירות סדיר. השלושה, בשנות העשרים לחייהם, נעצרו בהר הבית והוגש נגדם כתב אישום בחשד להתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור לאחר שקראו שמע ישראל בהר הבית, ועל פי כתב האישום השתחוו מול כיפת הסלע. בכתב האישום עולה, כי לאחר שהנאשמים קראו שמע ישראל, הקיפו אותם עשרות ערבים אשר איימו עליהם וקראו לעברם קריאות. השוטרים שליוו את הקבוצה מיהרו להוציא את היהודים מהר הבית ללא שנקפו אצבע מול המתפרעים הערבים.

אמש נערך דיון בבימ"ש השלום בירושלים בפני השופט גבאי-ריכטר. שניים מהנאשמים ביקשו לדחות את הקראת כתב האישום לצורך הסדרת הייצוג. את הנאשם השלישי ייצג בדיון עו"ד משה פולסקי מטעמנו.

בדיון אמר כי ראוי שכתב אישום שכזה לא היה מוגש, מאחר ובלתי הגיוני שבמדינת ישראל של שנת 2019 קריאת שמע ישראל תהווה עבירה פלילית.

לאחר הדיון מסר לתקשורת:
"מדובר בכתב אישום שערורייתי. לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל קריאת שמע בהר הבית תחשב עבירה פלילית איך שלא נסתכל הזה. זכורים לנו ימים שהיינו נצרכים להגניב שופר לרחבת הכותל כי השלטון הזר אסר את זה חמור מאוד שגם היום איננו זכאים לממש זכויות פולחן בסיסיות בהר הבית
בנוסף לכך, טענת המשטרה שקריאת שמע בהר הבית או ההשתחוות במקום מהווים חשש להפרת הסדר הציבורי הינה בלתי מתקבלת. ישנה פסיקת בג"ץ בנושא וככל שישנו איזה גורם אלים הרי שהמשטרה תתכבד ותרחיק אותו. לא יכול להיות שהמשטרה מפחדת מהוואקף, שיעשו הפרות סדר ובגלל זה מאשימה את היהודים שיעשו הפרות סדר.
בכל הפרות הסדר של הערבים המשטרה לא עשתה שום דבר, והפגינה אוזלת יד עצומה, כנ"ל בעניין הפרות הסדר של הרפורמים ברחבת הכותל. דווקא שיש כמה נערים שבאים לקיים מצווה במקום ולא עוררו שום הפרת סדר בסופו של דבר, יודעת המשטרה להתנהל בנחרצות ולהגיש כתב אישום כה שערורייתי".

לקריאת הכתבה באתר ערוץ 7

Call Now Button