המשטרה טרם גבתה תלונה מרועי הצאן שהותקפו בבנימין

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

טרם נגבתה תלונה מרועי הצאן שהותקפו הבוקר בבנימין, והם עדיין ממתינים בתחנת המשטרה. עו"ד בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרה בבקשה דחופה לעצור את החשודים ולמצות עם כלל התוקפים את הדין "תקיפת רועה צאן יהודי יכולה להגיע בקלות לרציחתו".

רועי הצאן שהותקפו הבוקר (ג') סמוך לכוכב השחר בבנימין עדיין נמצאים בתחנת המשטרה, וטרם נלקחה מהם תלונה. עו"ד חיים בלייכר שלח מכתב למשטרת בנימין ולמח"ט בנימין בבקשה דחופה לעצור את התוקפים שברחו, ולמצות איתם ועם התוקף שנתפס את הדין.

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר את התקיפה "בשלב מסוים החלו להתקרב לעברו (של הרועה היהודי) עדר של בדואים המובל בידי ארבעה רועים". הם נצמדו לעדר של רועי הצאן היהודים, תוך שהם מעבירים בכוונה תחילה את העדר שלהם דרך העדר של היהודים "פעולת עירוב שכזו אשר תוצאותיה גניבה וסחיבה של חלק מהצאן".

תוך כדי המעשה החלו רועי הצאן הבדואים לצעוק ולקלל את הרועים היהודים, וליידות לכיוונם אבנים. יידוי האבנים החל להתגבר בהדרגה "והפך למטר אבנים וסלעים אשר היווה סכנת חיים ממשית כנגד מרשיי", כתב עו"ד בלייכר.

אחת מהאבנים פגעה בחזהו של אחד הרועים היהודים, ואבן נוספת פגעה בידו. רועה יהודי נוסף ביקש מחברו להזעיק את הצבא וכוחות הביטחון, ורועה שלישי נפצע אף הוא. "אך בנס לא נפגעו בראשם בצורה קטלנית", תואר במכתב.

נאסר איסטא פלאש 90

עם הגעת כוחות צה"ל למקום נתפס תוקף אחד, ואילו שלושת האחרים נמלטו.
במכתבו הסביר עו"ד בלייכר מדוע מדובר באירוע מיוחד "רועי צאן הינם מטרה קלה ונקודת תורפה ביטחונית. הרועים נמצאים לבדם בשטח מבודד ורחוק מקבלת סיוע, ומהווים מטרה קבועה, ידועה ומוכרת, הנמצאת באותה הנקודה מידי יום".

עוד הוסיף "אירועים אלו של תקיפת רועה צאן יהודי על ידי מספר פורעים יכול להגיע בקלות לרציחתו ולשפיכת דמו של הרועה היהודי, אשר לרוב ניצב לבו בשטח מול הפורעים. יש צורך בהרתעה ברורה וחזקה, שתעביר מסר כי תקיפת רועים הינה מעשה אסור בתכלית ו'קו אדום'".

בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר לעשות הכל בכדי לשדר לפורעים תגובה חריפה וחד משמעית, הכוללת את אי שחרורו של המחבל שנעצר, ודאגה להמשיך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. כמו כן, ביקש עו"ד בלייכר לאתר בדחיפות את המחבלים הנוספים, ולהביא גם אותם למעצר ממושך. "למצות עימם את הדין ברמה החריפה ביותר", כך כתב.

Call Now Button