"הרגישות של בג"ץ שמורה למסתננים בלבד".

10.10.14

סמוך לכניסת החג דחו שופטי בג"ץ עתירה של קטין תושב הישוב בת עין, אשר הוגשה ע"י הארגון, שביקש כי יתאפשר לו לשהות בחג הסוכות בביתו, זאת לאחר שאלוף פיקוד המרכז ניצן אלון הוציא נגדו צו הרחקה מנהלי מיהודה ושומרון.


עו"ד עדי קידר מהארון הגיש עתירה לבג"ץ, לאחר שפנייה לאלוף הפיקוד בבקשה לאשר לנער לשהות בחג הסוכות בביתו עם בני משפחתו, נדחתה.

לדיון התייצבו בני המשפחה שהסבירו לשופטים גרוניס, עמית ודנציגר, על הקושי של נער בן 17 שנאסר עליו לשהות בבית הוריו. הנער מסתובב כעת בין בני משפחה ונאלץ לעבוד בעבודות מזדמנות.

עו"ד קידר ציין בדיון כי הצו, היוצא ללא משפט וללא הצגת ראיות, אינו מידתי, ומוצא בשל שיקולים פוליטיים ולא בטחוניים כפי שטוענים בצה"ל ובמחלקה היהודית בשב"כ.

בסופו של הדיון דחו השופטים את הבקשה, לא לפני שנזפו בבני המשפחה ודרשו מהם לערוך חשבון נפש. השופטים כתבו כי לא מצאו מקום להתיר לנער להגיע לבית הוריו, אך הסתפקו בהחלטה בלתי מנומקת.

עו"ד עדי קידר מסר בתגובה:
"מערכת המשפט הוכיחה שוב את חוסר האיזון והאפליה כאשר בחוסר התחשבות מזעזע והתעלמות מצרכי קטין ומשפחתו, סירבה לתחנוני אמו של הקטין שיוכל להעביר את החג במחיצתם. אני מצר על ההחלטה, שמחזקת את הרדיפה והאכיפה המנהלית הפסולה כנגד מתנחלים".

ואנחנו אומרים , מסתבר שהרגישות של שופטי בג"ץ שמורה למסתננים אפריקאים וערבים בלבד. נשגב מבינתנו מדוע השופטים אינם מסוגלים לגלות מעט רגישות גם לבני עמם".
בתמונה: אזרחים מפגינים נגד אחת מהחלטות בגץ.
צילום: יונתן סינדל פלאש 90.

1

Call Now Button