הרסו את הבית ובזזו תכשיטים וחפצי ערך

30.08.17

לפני כשבוע פרצו עשרות שוטרי מג"ב ועובדי קבלן לבתיהם של שתי משפחות בשכונה הסמוכה ליישוב יצהר והרסו את אחד המבנים.

למרבה הצער לאחר שהכוחות עזבו את המקום התברר, כי מעבר להריסת המבנה ישנו חשש כי הכוחות ביצעו ביזה וגנבו כסף ורכוש רב השייכים לאותם המשפחות.

עו"ד מנשה יאדו מהארגון פנה השבוע אל מפקדת פיקוד מרכז בדרישה להעביר את הפרשייה לחקירת מצ"ח. "הביזה משפילה מאוד את האדם. לא רק שמפשיטה אותו מחפציו אלא מפשיטה אותו מכבודו, ורומסת את מעמדו אל מול כוחות הביטחון" – תיאר עו"ד יאדו, שמדגיש במכתבו כי מעבר לביזה נגרם גם הרס רב נשברו ספריה, מגירות, אגרטל, כוסות, תמונות, צנצנות, וכמו כן התנור ומכונת הכביסה הושלכו החוצה ולא ברור מצבם.

במכתב התלונה מתואר לפרטי פרטים הרכוש הרב שנגנב מבית אחת המשפחות: שרשרת ותליון מזהב של ארץ ישראל השלימה – היו בזמן הפינוי על הספרייה בסלון ולא נמצאו, זוג עגילי זהב, שרשרת זהב ושני עגילי זהב היו בתוך מגירת תכשיטי זהב שבתוך קופסת התכשיטים, לאחר החיפוש נמצאה הקופסא סגורה וריקה על הרצפה. טבעת זהב עם אבן טופז – הטבעת הייתה בתוך קופסא מיוחדת, אשר לאחר החיפוש -נמצאה זרוקה על הרצפה של החדר סגורה וריקה.

גם בבית המשפחה השנייה נגנב רכוש: טבעת יהלום- במהלך הפינוי היו מספר טבעות ובניהם טבעת היהלום שהיו על השידה, ארנק כרטיס אשראי וסטודנט, תלושים, רב קו ועוד. 300 ש"ח- נגנבו מארנק נוסף, 100 ש"ח נגנבו מתוך מעטפה שהיתה בבית,

"לא ברור הכיצד ניתן להימנע מסיכון לביזה עת מוכנסים בלא פיקוח עשרות אנשים לבתים מאוכלסים, ובפרט שלא נראה כי ננקטו צעדים כלשהם למנוע את האירוע מראש"

"הביזה מעידה על דופי מוסרי שנפל בכוח שביצע את ההרס הלילי של המבנה ועל המחדל של הפיקוד שהתיר כניסה של עשרות שוטרים לתוך מבנה מאוכלס וחשף בכך את הדיירים לסיכון ביזה שלמרבה הצער והבושה התממש בפועל." אומר עו"ד יאדו, "הארוע בכללו גרם לפגיעה קשה בכבוד האדם וראוי כי יהא מי שייתן את הדין על כך. דרשנו כי התיק יועבר למצ"ח ואנו נפעל שתיערך חקירת מצ"ח הן לגבי הביזה והן לגבי המחדל הפיקודי שאפשר אותה".

צילום: הדס פרוש/פלאש 90.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים