השב"כ עצר חשודים שהודו בביצוע פיגוע אבנים בו נפצעה ילדה

השב"כ עצר שני חשודים בביצוע פיגוע אבנים מרכב חולף סמוך לנווה צוף בבנימין, בו נפגעה ילדה בת עשר בראשה. החשודים הודו במעשה, השבוע יוגש נגדם כתב אישום. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ביקש מהפרקליטות הצבאית להאשימם בגין ניסיון לרצח "דורשים העמדה לדין בניסיון לרצח וסילוק המחבלים מהחברה האנושית לעד".

מחבלים השליכו סלע מרכב נוסע לעבר רכב של משפחה יהודייה סמוך לישוב נווה צוף בבנימין. הסלע חדר את השמשה הקדמית, חלף בין הנהגת לנוסעת שישבה לצידה ופגע בראשה של ילדה בת עשר שישבה במושב האחורי. הילדה פונתה לבית החולים כשהיא מדממת, עברה צילומי CT והזדקקה לתפרים.

השב"כ עצר שני חשודים בביצוע הפיגוע, שהודו בביצוע המעשה. כתב אישום צפוי להיות מוגש נגד המחבלים בבית המשפט הצבאי בעופר בימים הקרובים, וכעת מבקש עו"ד בלייכר מארגון חוננו מהפרקליטות הצבאית להעמידם לדין בגין ניסיון לרצח.

הפיגוע אירע בחודש שעבר, עת חזרה המשפחה לביתה בנווה צוף. סמוך לכפר דיר אבו משעל הגיח רכב מהנתיב הנגדי, מחלונו יצא מחבל כשחצי מגופו מחוץ לרכב והשליך סלע הישר אל רכב המשפחה, כששני הרכבים נמצאים בתנועה.

הסלע חדר בעוצמה את השמשה הקדמית, עבר בין הנהגת (אם המשפחה) לבת שישבה במושב הקדמי ופגע הישר בראשה של בת העשר שישבה במושב האחורי. לדברי עו"ד חיים בלייכר המייצג את הילדה והמשפחה, העובדה כי ראשה של הילדה היה מוטה לאחור על משענת הרכב הצילה את חייה.

הסלע פגע במצחה של הילדה, וכופף את ראשה לאחור. כתוצאה מכך 'נפתח' ראשה של הילדה בחתך עמוק, והיא פונתה 'שותתת דם' לבית החולים שיבא תל השומר, שם הזדקקה לתפרים וכן עברה מס' בדיקות CT.

הילדה שנפגעה. באדיבות המצלם.

עו"ד חיים בלייכר תיאר במכתבו למשטרה כי "תודה לאל חייה של מרשתי ניצלו בנס, אך עודנה סובלת מהפגיעה בחוליות צווארה. מדובר בפיגוע אכזרי שאך בנס לא הסתיים במוות של ילדה בת עשר, או חלילה במוות של משפחה שלמה".

כאמור, השב"כ עצר שני חשודים בביצוע הפיגוע, בי מיעוטים כבני עשרים, שהודו בביצוע המעשה. והשבוע צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום בביהמ"ש הצבאי במחנה עופר.

אימה של הילדה מסרה "מקווה שהמחבלים יחטפו את העונש המאסיבי ביותר, יכולנו להיות היום במקום אחר".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה ביקש מהפרקליטות הצבאית להעמיד לדין את המחבלים בגין ניסיון לרצח "המחבלים מחפשים כל דרך כדי להביא למוות אכזרי של משפחות יהודים על ילדיהם וטפם. עם טרוריסטים אכזריים כאלה יש לנקוט בצעדי ענישה מרתיעים וחריפים. אנו דורשים העמדה לדין של המחבלים בניסיון לרצח, מיצוי הדין עימם וסילוקם מהחברה האנושית לעד".

Call Now Button