התוקף יפצה את הפצוע היהודי

בימ"ש השלום בירושלים אישר את הפשרה בן הצדדים בו הוחלט כי פעיל החמאס יפצה את הפצוע היהודי שתקף, וישלם לו 8,000 ₪. זאת בנוסף ל15,000 ₪ שקיבל מהליכים אחרים, המצטרפים ל-23,000 ₪. מדובר בתביעה אזרחית נגררת, שהוגשה לאחר שהתוקף הורשע בפציעה ותקיפה ממניעים גזעניים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "נמשיך לגבות מחיר מכל מי שירים יד לאומנית כנגד יהודי".

פעיל החמאס ג'מאל עסילי יפצה בחור חרדי, אותו תקף בעזרת חגורה לפני כשש שנים. עסילי ישלם לפצוע 8,000 ₪ בהסדר פשרה בתביעה אזרחית נגררת, לאחר שהורשע בתקיפה ופציעה ממניעים גזעניים ובתמיכה והזדהות עם ארגון טרור. התשלום מצטרף ל9,000 ₪ שהתוקף כבר שילם בעבר ו6,000 ₪ מהליכים נוספים, המצטרפים יחד לסכום פיצויים של 23,000 ₪.

התקיפה אירעה לפני כשש שנים, בליל שבת. הבחור החרדי וחברו צעדו ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים בדרכם להתפלל בכותל המערבי, כאשר החל עסילי לעקוב אחריהם. בשלב מסוים נטל עסילי חגורה עם אבזם מתכת, והכה באמצעותה את הבחור החרדי.

המכה החזקה קרעה את המגבעת אותה חבש הבחור, והוא נפצע בראשו. לאחר התקיפה נמלט עסילי מהמקום, ואילו הפצוע הזעיק עזרה. שוטרים שהגיעו למקום סייעו לפצוע, והוא נלקח למרפאת טרם לטיפול רפואי. הוא נזקק להדבקה של הפצע בראשו.

עורך הדין חיים בלייכר

בהליך הפלילי נגד עסילי התברר כי בזמנים המקבילים לתקיפה נהג לפרסם בדף הפייסבוק שלו "פרסומים שיש בהם משום תמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון כזה והסתה לאלימות או טרור". בין היתר שיבח עסילי באופן עקבי מבצעי פיגועים בזמן אמת וסמוך לביצוע פיגועים בהם נרצחו אזרחים ישראליים.

עסילי הורשע בעבירות של פציעה ותקיפה על רקע גזעני, וכן בתמיכה והזדהות עם ארגון טרור, והסתה לאלימות או טרור. הושתו עליו 18 חודשי מאסר בפועל ותשלום של 9,000 ₪ לפצוע. לאחר מכן הגיש הפצוע תביעה אזרחית נגררת, במסגרתה שילם 6,000 ש"ח ויפצה אותו התוקף ב8,000 ₪ נוספים, כאמור.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "אנו נמשיך לפעול כדי לגבות מחיר מכל מי שירים יד לאומנית כנגד יהודי."

Call Now Button