התוקפים הסגירו את עצמם, אך המשטרה סגרה את התיק. בזכות חוננו נפתחה חקירה מחדש

שני צעירים ערבים תקפו באלימות עוברי אורח יהודים שעשו דרכם לכותל המערבי, אך כשהגיעה משטרה נמלטו התוקפים מהמקום. על אף שהתוקפים השאירו בשטח את רכבם ובו מכשיר טלפון, ואף הסגירו עצמם למשטרה – נסגר תיק התקיפה מ"חוסר ראיות". כעת בעקבות דרישת 'חוננו' נפתח התיק מחדש והועבר לפרקליטות ירושלים.

תקיפה נוספת בירושלים על רקע לאומני: שני יהודים חרדים תושבי ירושלים שעשו את דרכם מעיר דוד לכותל המערבי, הותקפו בידי שני צעירים ערבים. כשהגיעה משטרה למקום נמלטו התוקפים, אולם השאירו ברחוב את רכבם ובו מכשיר טלפון. התוקפים הסגירו עצמם למשטרה, אך התיק נסגר. בעקבות ערר שהגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו נפתח התיק מחדש והועבר לפרקליטות ירושלים.

התקיפה אירעה כשהיו מ' וחברו בדרכם לשער האשפות. רכב ובו שני בני מיעוטים עצר בסמוך אליהם, ונהג הרכב החל לקללם ולהתגרות בהם. כשראה שאינם מתייחסים, יצא מרכבו יחד עם ערבי נוסף ותקף אותם באגרופים.

מ', אב לילדים, תיאר את השתלשלות האירועים "ירדנו מהכותל לכיוון עיר דוד, ופתאום עצר לידנו רכב עם נוסעים ערבים, שהחל לקלל ולהתגרות. לא התייחסנו והמשכנו ללכת, אך הם יצאו מהרכב והחלו לתקוף אותנו. הבחור שישב לצד הנהג, הכניס לי אגרוף לפנים, כשהנהג מרביץ במקביל לחבר שלי", תיאר.

לדבריו, היו עדים רבים לתקיפה "התחלנו לצעוק והתאספו מסביבנו עוברי אורח שגרמו לתוקפים לעזוב אותנו ולעלות בחזרה אל הרכב. הצלחתי להתעשת לרגע והוצאתי את הפלאפון במטרה לצלם את התוקפים. או אז יצאו בחזרה שני התוקפים מרכבם והחלו לדלוק אחריי".

מ' סיפר כי ברגע שהגיעה משטרה נמלטו התוקפים "כשהם משאירים את רכבם במקום, כשאחד מהמכשירים הסלולריים של התוקפים נשאר בתוכו". מ' וחברו הגישו תלונה בהמלצת השוטרים בתחנת שלם.

לאחר התקיפה, הגיעו התוקפים החשודים אל תחנת המשטרה בכדי לקחת את מכשיר הטלפון שהשאירו בשטח. הם נעצרו ונלקחו לחקירה, אולם שוחררו לאחר זמן קצר, מבלי שרכבם או מכשיר הסלולרי שהשאירו בשטח נלקח לצורך הבאת ראיות.

מ' וחברו, שעדיין שסובלים מכאבים עזים וקשיים עקב התקיפה, נדהמו לגלות כי התיק נסגר מ"חוסר ראיות", ימים ספורים לאחר התקיפה.

בעקבות סגירת התיק, פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את המותקפים כנפגעי עבירה למשטרה, ודרש לפתוח בחזרה את התיק ולמצות את הדין עם התוקפים.

"מרשי וחברו שעדיין חבולים ופצועים מן התקיפה, חיכו בקוצר רוח לשמוע כי החקירה מתקדמת והוגשו כתבי אישום נגד החשודים שנתפסו, אולם לאכזבתם הרבה של מרשיי ההיפך הוא שקרה, מרשיי קיבלו הודעה כי התיק נסגר והעצורים שוחררו", כתב עו"ד בלייכר במכתבו.

"מדובר בתיק תקיפה חמור אשר התרחש במקום המצולם מכל עבריו. בנוסף, היו בידי המשטרה הרכב עצמו – אשר לא ברור מדוע לא נתפס לשם חקירת האירוע והושאר במקום, וכן הפלאפון הנייד של אחד החשודים", כתב.

"לא די בכל זאת, אף החשודים עצמם הגיעו ברגליהם והסגירו עצמם לתחנת המשטרה! נשגב מלהבין כיצד על אף שלל המובילים החקירתיים הרבים – התיק נסגר והתוקפים המסוכנים שוחררו ממעצרם", תמה עו"ד בלייכר.

"אבקש לערער על סגירת התיק, לפתוח את התיק מחדש, לעצור מחדש את המחבלים עד תום ההליכים, ולהגיש כנגדם כתב אישום חמור בגין תקיפה ממניע גזעני", דרש עו"ד בלייכר.

כאמור, בעקבות בקשת חוננו החליטה המשטרה לפתוח מחדש בחקירה. לאחר סיום החקירה הועבר התיק לפרקליטות מחוז ירושלים להמשך טיפול.

Call Now Button