התיק מתפרק! שוחררו שלושת הנאשמים בתג מחיר בגוש חלב

שלושת הנערים המואשמים באירוע "תג מחיר" בכפר גוש חלב שבצפון, שוחררו היום (ב') למעצר בית, וזאת למרות בקשת הפרקליטות להורות על מעצרם עד לתום ההליכים.

לאור טיעוני עורכי הדין של העצורים מהארגון, אשר הציגו את הקשיים הראייתיים הרבים בתיק החקירה, השלושה שוחררו במהלך תקדימי עוד בטרם קבע בית המשפט האם קיימות ראיות לכאורה בתיק.

לאחר חקירה ארוכה, אשר בחלקה נאסר עליהם בצו מיוחד לפגוש עו"ד, פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום, אולם כבר כעת נראה כי התיק אשר החל בקול תרועה רמה, הולך ומתפורר.

במהלך הדיון היום, הסנגורים תקפו קשות את התנהלות המשטרה ורשויות החקירה, כאשר הם מפנים את החיצים לכך שהחוקרים יצרו מציאות מדומה בסיוע מומחים מהמשטרה, כדי לקבוע את זהותם של החשודים, וזאת מבלי שיש ראיות למעורבותם במעשה.

עו"ד ברק פרידמן המייצג את אחד הקטינים מטעם ארגון חוננו בתגובה לשחרור: ״ביהמ"ש המחוזי, לאחר ששמע את טענות הצדדים, החליט החלטה לא שגרתית, לפיה, גם בטרם נבחנו על ידי בית המשפט הראיות, אין מקום להמשיך את מעצרם של הקטינים ויש לשחררם. זהו שלב נוסף וחשוב בכתב אישום שבנוי מראיות שאינן קיימות״.

עו"ד עדי קידר המייצג שניים מהקטינים מטעם ארגון חוננו: "ביהמ"ש שמע בקשב רב את הטיעונים הקשים שנטענו כלפי התנהלות החקירה בתיק זה, ובאופן תקדימי עוד לפני שעיין בתיק הורה על שחרורם של הקטינים, ובמקביל לקח את תיק החקירה לעיונו ונתינת החלטה בהמשך".

Call Now Button