התעמרות המשטרה בתושבי המאחזים נמשכת

ארגון חוננו מפרסם תיעוד מעצר של תושב המאחז "גאולת ציון" בגוש שילה ובו נראית אלימות קשה ובלתי מוסברת של שוטרי ימ"ר ש"י כלפי אישה וכלפי נער. בעקבות התיעוד הוגשה תלונה למח"ש כנגד השוטרים. עו"ד אלעדי ויזל מחוננו: "אל למשטרה לחכות לפרשית סנדק נוספת על מנת לבער את הבריונות הקלוקלת הזו".

תושבי המאחז גאולת ציון, הגישו תלונה למח"ש כנגד שוטרים מימ"ר ש"י וזאת בעקבות מעצר אלים שבוצע במאחז לפני מספר שבועות. בתיעוד מהמעצר נראים השוטרים מפעילים אלימות קשה כלפי התושב אשר ביקש לאפשר לו ללבוש חולצה בטרם המעצר, וכן אלימות קשה כלפי אשתו של התושב בעוד היא מחזיקה תינוק בידה, כאשר ניתן לראות כי אחד השוטרים חוטף לאישה את מכשיר הטלפון בו תיעדה את האירוע, ברקע ניתן לשמוע את צרחות ילדיו של התושב.

בנוסף, מחוץ לביתם, בדרך לניידת תקף אחד השוטרים תושב נוסף אשר ליווה את חברו בדרכו למעצר, בתיעוד נראה השוטר סוטר בעוצמה בפניו של התושב, מה שגרם לשבירת משקפיו. התקיפה בוצעה למרות שלא נראה בסרטון כל סיבה לכך.

השוטרים המתועדים בסרטון משתייכים לימ"ר ש"י אשר שמה נקשר בשנים האחרונות בהתנהלות אלימה ובהתנכלויות אל "נוער הגבעות" אשר הגיעו לשיא בפרשת מותו של אהוביה סדנק ז"ל בתום מרדף של שוטרי הימ"ר אחרי הרכב בו נסע.

עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו המייצג את התושבים, פנה במכתב למח"ש בו ביקש לבחון את פאטי המקרה ואת ההתנהלות הכללית כלפי "נוער הגבעות". במכתבו כותב ויזל כי:" לא ייתכן כי אישה המנסה לתעד מעצר אלים של בן זוגה תמצא את עצמה מותקפת ע"י שוטר". עוד כותב ויזל כי: "לא ייתכן כי שוטר במשטרת ישראל מרשה לעצמו להטיח סתירה בפניו של נער ללא כל הצדקה חוקית". ויזל מוסיף וכותב כי: "יש כאן תמונה כללית של שיטור אלים לא מבוקר כלפי תושבי הגבעה. התקיפות הפראיות והברוטאליות מעידות כאלף עדים כי האווירה כימ"ר ש"י היא שניתן להקל ראש בזכויותיהם של המכונים "נוער הגבעות".

עו"ד אלעדי ויזל מסר כי: "הסרטון חושף טפח נוסף בהתנהלותו השערורייתית של ימ"ר שי. יחידה המרשה לעצמה להתנהל בברוטאלית ואי חוקית רבתי כאשר מדובר בנערי גבעות. לא יתכן כי שוטרי הימ"ר יתייחסו לאותם נערים משל היו אזרחים סוג ד' שאפשר לרמוס את זכיותיהם, לפגוע בגופם וכבודם וכל זה בשוויון נפש. לצערנו, נער אחד כבר נהרג כתוצאה מזלזול זה, ואל למשטרה לחכות לפרשית סנדק נוספת על מנת לבער את הבריונות הקלוקלת הזו מקרבה."

קרדיט: גאולת ציון

 

Call Now Button