"ואגו הרים כאן בלון תבערה, ולא ברור לי איך הוא לא חרך את השיח"

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

"גם כאשר שופטים מקבלים החלטות פרוגרסיביות פוגעניות וקשות כלפי מתדיינים דתיים או שמרנים, הם נזהרים שלא להציג את הדברים כהעדפה קטגורית של תרבות אחת על פני תרבות אחרת. לשופטים יש בדרך כלל חוש כלשהו לרב־תרבותיות. הם לא יקבעו שתרבות חילונית עדיפה על פני תרבות דתית, או שהעולם השמרני נחות ביחס לעולם הפרוגרסיבי. במובן הזה ואגו הרים כאן בלון תבערה, ולא ברור לי איך הוא לא חרך את השיח"

הפרשן המשפטי של מקור ראשון, ד"ר יהודה יפרח, בטור על פסק הדין של השופט אריאל ואגו, נגד בית הדפוס בבאר שבע שסירב להדפיס פלאיירים עבור הקהילה הגאה

צפו בטור המלא

Call Now Button