"זו כפיות טובה כלפי החיילים"

בעקבות הפרסומים אודות הוראת הפרקליט הצבאי הראשי על פתיחה בחקירות נגד חיילים שהשתתפו במבצע צוק איתן, שבים וקוראים בארגון חוננו לכל איש כוחות הביטחון הזקוק לסיוע משפטי, לפנות ולקבל סיוע ממיטב עורכי הדין בארץ.

ששותינו התאמתו לצערנו, ואכן הפרקליטות הצבאית פותחת בחקירות נגד לוחמים", אמר היום שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל חוננו. "אנחנו נמצאים כל העת בקשר עם לוחמים שמסתבכים בבעיות משפטיות, והתחושה היא שהמערכת אינה מגבה ונוהגת כלפיהם בכפיות טובה. צריך לזכור שמדובר במיטב בנינו שחירפו נפשם בשביל לשמור על ביטחון עם ישראל. להציג אותם כעת כאחרוני הפושעים זהו בזיון חמור שלא יעשה".

בזמן מבצע צוק איתן פרסם ארגון חוננו עצומת משפטנים עליה חתמו בכירי עורכי הדין בארץ, ובה הוסבר כי צה"ל לא עובר על דיני המלחמה הבין לאומיים בעת הלחימה בעזה. עורכי הדין שחתמו על העצומה אף הצהירו כי יסייעו באמצעות ארגון 'חוננו' לכל חייל שיסתבך משפטית עקב פעולותיו במבצע. בנוסף חילקו פעילי חוננו אלפי כרטיסי פק"ל משפטי לחיילים. מידד מציין כי תוצאות חלוקת כרטיסי "הפק"ל המשפטי" נראות בשטח, וכי עוד ועוד לוחמי צה"ל ומג"ב פונים לקבלת ייעוץ משפטי מהארגון. "אנחנו אומרים לכל לוחם שזקוק לעזרה – אנחנו כאן בשבילכם", הוא אומר.

קריקטורה: יוסי שחר, פורסם לראשונה בשבועון "ישראלי".

3

Call Now Button