חתונת השנאה: ביהמ"ש אישר לזמן את בוגי יעלון לעדות מטעם ההגנה

בית משפט השלום בירושלים הורה לזמן את משה בוגי יעלון למתן עדות מטעם ההגנה במשפט 'חתונת השנאה', למרות התנגדות הפרקליטות. עו"ד אביחי חג'בי "ביהמ"ש קבע כי עדותו של יעלון חיונית לבירור המניעים מאחורי הגשת כתב האישום".

בית משפט השלום בירושלים אישר הבוקר (ב') לזמן את משה בוגי יעלון לעדות מטעם ההגנה במשפט 'חתונת השנאה'. יעלון היה שר הביטחון בזמן החתונה, ובהגנה ביקשו להתמקד בראיון טלוויזיוני שנתן.

בבקשה שהועברה לבית משפט השלום בירושלים נכתב כי הסיבה לזימון יעלון לעדות היא "ראיון שערך עם רינה מצליח בערוץ 12" ובו נימק מדוע הופץ סרטון החתונה בטלוויזיה. יעלון הסביר כי מדובר בתגובה ל'קמפיין' שעסק בעינויי העצורים בפרשת דומא.

"במילים אחרות, 'קמפיין נגד' של המדינה והממסד באמצעות פרסום קלטת של אירוע פרטי – החתונה", נכתב בבקשה. עוד פורט כי התבטאויותיו בראיון מעלות על נס את השתלשלות העניינים עובר לפתיחה בחקירה והמניעים הזרים שעמדו בבסיסה, ובהגנה מקווים שדבריו יחזקו את טענותיהם להגנה מן הצדק וטענות נוספות.

בוגי יעלון.   צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כאמור, הבוקר אישר בית המשפט את זימונו של יעלון לעדות, למרות התנגדות הפרקליטות.

עו"ד אביחי חג'בי המייצג את אחד הנאשמים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה "בית המשפט בהחלטתו אישר את זימונו של יעלון. בית המשפט קבע כי עדותו של יעלון חיונית לבירור המניעים שעמדו מאחורי הגשת כתב האישום כנגד הנאשמים".

מוקדם יותר אמר חג'בי כי "בוגי יעלון, אז שר הביטחון, עמד מעל כל במה וגילה באופן חד משמעי, כי לידתו של התיק בחטא.

תיק שנולד לא בשל המעשים שבוצעו, אלא אך להסיט את תשומת הלב מהעינויים שעברו נחקרי דומא בחקירתם. אני סבור כי בית המשפט, לאחר חקירתו הממצה של יעלון, יבין את הדברים כפי שאנו הבנו מן היום הראשון", הוסיף.

Call Now Button