יהודי טבל במעיין השילוח והותקף – התוקף תושב מזרח ירושלים נעצר

תקיפה אנטישמית במעין השילוח בירושלים, ערבי תקף בחור חרדי, העיף את מגבעתו, וחבט בו באגרופים ובעיטות. עובר אורח מקומי הציל את הבחור מהתוקף. המשטרה עצרה את התוקף הערבי. עו"ד חיים בלייכר "שוב אירוע אנטישמי בירושלים- דורשים שימוצה הדין עם התוקף"

בן מיעוטים נעצר בחשד כי תקף ללא כל סיבה ובאלימות חסיד בירושלים ברחוב הסילוואן, לפני כשבוע. על פי המתלונן, התוקף הכה אותו בראשו, בעט וקילל ואף העיף אותו על רכב שהיה במקום. מבוגר שעבר במקום התערב ומנע מהחשוד להמשיך בתקיפה.

עם היוודע מעצרו של החשוד, פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע לנפגע, אל חקירות שלם במשטרת ישראל בדרישה להעמיד את החשוד לדין בהקדם. במכתב תיאר את פרטי האירוע שהתרחש בשבוע שעבר "מרשי הותקף קשות בצורה אנטישמית בעת שעלה עם חברו מטבילה במעיין השילוח. מרשי וחברו תלמידי ישיבה בעלי חזות חסידית מסורתית" ציין.

"בעת שמרשי וחברו עלו ברחוב הסילוואן במעלות עיר דוד, הבחינו בחבורה של בני מיעוטים מסתכלת לכיוונם. מרשי וחברו המשיכו בהילוכם. או אז ניגש אחד מבני החבורה לעבר מרשי וללא כל סיבה נתן מכה בראשו של מרשי, כשהוא מנסה להעיף את כובע המגבעת של מרשי, תוך שהוא מקלל ומחרף את מרשי בקללות גסות" סיפר במכתב עו"ד בלייכר.

גרשון אלינסון, פלאש 90

על פי המכתב, המתלונן ביקש מהתוקף לא לגעת בו ואז החל התוקף להכות אותו באגרופים ובעיטות. המתלונן צעק לחברו שיזמין משטרה ובתגובה אחז בו התוקף והעיפו על רכב שהיה במקום, תוך שהוא נותן לו מכות רבות בעוצמה, וצועק עליו שלא יעז לקרוא למשטרה.

האירוע הסתיים על ידי התערבות של אדם נוסף "מרשי ניצל מהתקיפה אודות לבן מיעוטים, מבוגר, שהתערב ומנע מהחשוד להמשיך להכות עוד במרשי" טען עו"ד בלייכר.

במכתב ציין כי הנפגע הגיש תלונה במשטרה ונודע לו כי נעצר חשוד בגין התקיפה, בעקבות זאת דרש עו"ד בלייכר "אבקש לעשות הכול כדי להעמיד בהקדם את החשוד לדין בגין תקיפה ממניע גזעני בטרם תאלץ המשטרה לשחרר את החשוד המסוכן".

עו"ד חיים בלייכר מסר כי הוא מקווה שתשוב ההרתעה ומקרים אלו לא יחזרו "לצערנו אנו חווים שוב אירוע אנטישמי בירושלים. אנו דורשים שימוצה הדין עם התוקף עד תום כדי להביא להרתעה ומיגור האירועים הקשים והחומרים האלו".

צפו בכתבה באתר 0404

Call Now Button