ירה מתוך הגנה עצמית, נעצר – השופטת שחררה למעצר בית: "נסיבות המקרה יחודיות"

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

י' נאלץ לירות בנשק מתוך הגנה עצמית במהלך לינץ' שעברו הוא וחבריו במבצע 'שומר החומות'. כשהגיעה המשטרה למקום, הוא נעצר. שופטת ביהמ"ש המחוזי ירושלים החליטה לשחררו למעצר בית, הזכירה את האבנים הפזורות על הכביש והסבירה "נסיבות המקרה מיוחדות".

י' נאלץ לירות בנשק כדי להגן עליו ועל חבריו מפ06

ני עשרות פורעים בשכונת בית חנינה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו, אולם השופטת החליטה לשחררו למעצר בית תוך שהיא מתייחסת לאבנים שנזרקו לעברם, והסבירה כי מדובר ב'נסיבות מיוחדות'.
עו"ד עדי קידר שמייצג את י' מטעם ארגון חוננו "מקווים שהשחרור יסמל את הבאות, זיכוי הנאשם מכל מה שיוחס לו".

התקיפה אירעה בערב חג השבועות, בעיצומו של מבצע שומר החומות. קבוצת בחורים התארגנה לשמור במשך החג על נכס יהודי שננטש בשכונת בית חנינה.

כשנכנסו לשכונה איבדו את דרכם, ונאלצו לחכות למישהו שיוביל אותם אל הנכס. בעת שעמדו בצד הכביש נקלעו למארב קשה, שכלל הפרות סדר קשות, ויידוי של עשרות אבנים וסלעים ע"י בני מיעוטים.

היות וחברי הקבוצה לא ידעו לאן ללכת, הם נותרו במקום כברווזים במטווח.
ברגע הזה י', ששירת בצבא, החליט לקחת נשק כדי לאבטח אותו ואת חבריו. מדובר בנשק ארוך השייך לאחד מחברי הקבוצה, ושימש את י' להרתעה בלבד, ללא ירי.

לאחר כמה דק' הגיע רכב שהוביל את הקבוצה לנכס המדובר. בסרטונים ניתן לראות כיצד בשלב הזה הכביש מלא באבנים, ועשרות הפורעים רודפים אחריהם לעומק השכונה.

כשהגיעו לחניית הבית בו היו אמורים לבלות את החג הותקפה הקבוצה שנית. בסרטונים נראים עשרות אבנים נזרקות לעבר חברי הקבוצה, ופוגעות בהם וברכביהם.

בשלב הזה ירה י' יריה בודדת באויר, לאחר שחש בסכנת חיים וצורך להגן עליו ועל חבריו. היריה היתה לצורך הרתעתי, לא סיכנה אף אחד ולא פגעה באיש. במקביל חברי קבוצה נוספים ביצעו ירי, שבחקירה התברר כמוצדק.

היות וי' השתמש בנשק שלא שלו, למרות יכולתו לתפעל נשק כזה, ביקשה הפרקליטות מעצר עד תום הליכים.

אולם, שופטת ביהמ"ש מחוזי ירושלים, חנה מרים לומפ, החליטה לשחררו למעצר בית. בהחלטתה ציינה כי "נסיבות המקרה ייחודיות", והזכירה את הכביש המלא באבנים שייודו לעבר הקבוצה, ואת העובדה שגם אחרים ירו בנשק.

עו"ד עדי קידר המייצג את י' מטעם ארגון חוננו מסר "מברכים ושמחים על החלטת בימה"ש לשחרר את הנאשם. אנו סבורים שמלכתחילה כתב האישום הזה לא היה צריך להיות מוגש. בית המשפט השתכנע שהאלימות והפרות הסדר הקשות מצד הפורעים הערבים לא רק שלא הביאו את המשטרה לעשות מעשה, אלא הצריכו את ההתערבות האקטיבית של הנאשם וחבריו".

עו"ד קידר הוסיף "לכן אנו מתפלאים, תמהים וכועסים על המעצר השרירותי של החשודים כולם ושל הנאשם עצמו. אנו מקווים שהשחרור הזה יסמל את הבאות ואת הביטול הכולל וזיכוי הנאשם מכל מה שיוחס לו בכתב האישום".

Call Now Button