ירי על כתובת הבית של פצוע הלינץ'

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

יריות פגעו בכתובת מגוריו של מור גאנאשווילי, שנפצע קשה בלינץ' בעכו במבצע שומר החומות, אותה כתובת שהופיעה בתעודת הזהות שלו שנגנבה במהלך הלינץ'. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו דורש לערב את השב"כ בחקירה ולהציב אבטחה סביב נפגע הלינץ'.

ללא רגע של שקט: יריות פגעו בכתובת מגוריו בעכו של מור גאנאשווילי, שנפצע קשה בלינץ' בעיר במהלך מבצע שומר החומות. מדובר בכתובת שהופיעה בתעודת הזהות שלו, שנגנבה במהלך הלינץ' שעבר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה ללכוד את היורים ולדאוג לאבטחה סביב מור.

הירי אירע לפני כשבוע, בשעה ארבע לפנות בוקר. לא פחות מארבע יריות נורו לעבר בית דודתו של מור בעיר עכו, כששלושה חדרו לבית דרך התריסים וקליע אחד חדר לבית השכנים. מדובר בכתובת שהופיעה בתעודת הזהות של מור ככתובת מגוריו, אותה תעודה שנגנבה ממנו בעת שנעשה בו הלינץ' החמור. לטענת המשטרה הכתובת לירי היא עבריין מוכר המתגורר בדירה סמוכה.

עו"ד בלייכר מארגון חוננו דרש מהמשטרה להגן על מור "ישנו חשש ממשי שהירי היה מכוון למור. הנתונים מובילים למסקנה המתבקשת שמרשי מאוים. יש חשש שמטרת היורים הינה למנוע ממרשי להיאבק למען מיצוי הדין עם הטרוריסטים אשר ביצעו בו את הלינץ'".

נזכיר כי באחד הדיונים שהתקיים בעניינם של חשודים בביצוע הלינץ', איימו בני משפחות החשודים על מור ואחיו בתוככי בית המשפט, כולל קריאות כגון "מחבל", "אני אדאג שנרצח אותך", הנפת אצבע משולשת ועוד. כאמור, כעת נורו ארבעה קליעים לעבר כתובת מגוריו של מור.

עו"ד בלייכר פנה למפקד מחוז חוף במשטרת ישראל, וביקש ללכוד את חוליית היורים, לערב את שירות הביטחון הכללי ולדאוג לאבטחה סביב מור.

עוד הוסיף עו"ד בלייכר "אזרחי ישראל ניצבים תחת סכנה עצומה מול טרוריסטים מבית, אשר לא בוחלים בשום אמצעי ובשום מטרה בדרכם הרצחנית. אנו דורשים מקברניטי המדינה להתעשת ולהשיב מלחמה מול הטרור הרצחני והמסוכן הזה. לא ייתכן שבית המשפט העליון משחרר את מבצעי ניסיונות הרצח ההמוניים כנגד יהודים בעוד הטרור ממשיך להתעצם ולהתעבות".

נזכיר כי במהלך מבצע שומר החומות הותקף מור בעיר עכו ע"י עשרות פורעים בלינץ' מזעזע, ונפצע באורח בינוני. הפורעים רגמו את רכבו באבנים, וכשנמלט הכו אותו במוטות עץ וברזל, באגרופים ובעיטות, עד שהתמוטט והכרתו התערפלה. בהמשך גם חתכו את פניו בסכין.

מור גאנאשווילי פצוע הפיגוע תיאר את התחושות "כל המשפחה בטראומה מאז הלינץ', והירי הגביר את הטראומה. אנחנו פשוט לא מבינים איך דבר כזה קורה? איך הגיוני שהמשפט "עם חופשי בארצנו" זה רק שורה בהמנון המדינה?

אין לי ספק בכלל שמי שירה ניסה להשתיק אותי מלדבר. איימו עלינו בבית המשפט, ואיפה המשטרה? פעם אחר פעם התרענו בפני המשטרה ואף אחד לא התייחס. אני מרגיש כאילו אני מסתובב עם כוונת מעל הראש, אתה לא יודע מאיפה זה יגיע. אני מאוד מקווה שיטפלו ביורים ביד קשה ויתייחסו לעניין ברצינות, כי כרגע משטרת ישראל לא לוקחת את זה ברצינות. לאורך כל הדרך וגם לאחר הירי אנחנו דורשים שימצאו את אותו יורה. אני לא מוכן שדם משפחתי יופקר, ולהמשיך להסתובב עם כוונת מעל הראש."

 

Call Now Button