לאחר כשבועיים במעצר – הקטין שהיה מנוע ממפגש עם עו"ד שוחרר

10.06.18

כשבועיים לאחר שנעצר הקטין בחשד לפגיעה ברכוש ערבי, פרשיה עליה הוציא השב"כ צו איסור פרסום, שוחרר היום הקטין לביתו. נזכיר כי החל ממעצרו נותק הקשר עם הקטין והוא לא פגש עו"ד במשך כעשרה ימים.

במהלך הדיון בשבוע שעבר בפני שופט בימ"ש השלום בראשל"צ גיא אבנון סיפר החשוד לשופט כי במהלך החקירה הוטרד מינית בידי חוקר בשם 'ברונו'. השופט עדכן מיד את עו"ד עדי קידר אשר מייצג את הקטין מטעם הארגון. בנוסף, הורה השופט בהחלטתו לבדוק מידית את תלונתו של הקטין.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את הקטינים מסר "מדובר בכשלון נוסף של שירות הבטחון הכללי והמשטרה, אבל אני חושב שהפעם הזו הכשלון צורם גם לנו, כי נראה היה הפעם הזו שהמשטרה והשב"כ מנסים לעלות מדרגה וגם בעבירות רכוש לנסות ולמנוע מפגש, והדבר הזה צלח מספר פעמים".

"זו תעודת עניות למערכת המשפט ולפרקליטות, לכן השמחה מהולה בעצב. אני מקווה שדברים כאלה לא ישנו, אני מקווה מאוד שהציבור יבין בעיקר נוכח הפרסומים על הפעלת סוכנים, עד כמה מסוכנות הפעלות הסוכנים. מדובר בגיבובי שקרים, אנשים נעצרים על לא עוול בכפם, והציבור ידע וישמר." הוסיף קידר.

נוסיף כי מיד בסיום הדיון בשבוע שעבר, בתגובה לתלונות על הטרדה מינית מצד חוקר השב"כ, הגיש עו"ד קידר תלונה למבת"ן – הגוף אשר בסמכותו לחקור עבירות פליליות בידי חוקרי שב"כ. "מדובר במעשה נבלה אשר קיים צורך של ממש לבחון אותו באופן מיידי."

כתב קידר בתלונה, "מעשיו של החוקר מהווים עבירה של מעשה מגונה בקטין, וזאת כאשר הקטין הוא נחקר וככל הנראה אף כבול לכיסא מה שמגביר את החומרה ויכול לגבש את עבירת ההתעללות. בנוסף מהווים מעשים אלו עבירה של הטרדה מינית."

בנוסף, לפני כשבוע רופאת בית המעצר בפתח תקווה, בו עצור הקטין, ד"ר ילנה רודמן דיווחה לעו"ד כי הקטין לא חש בטוב והוא נזקק לטיפול רפואי, שבו בין השאר קיבל הקטין תרופת הרגעה בשם ולריאן.

אמו של הקטין תקפה את התנהלות השב"כ בתיק "המדינה צריכה לעמוד על הרגליים, זה מזעזע. אי אפשר להאמין שיש דבר כזה, זה בלתי נתפס. אני מקווה שלא פגעו בו. אני דואגת וממש מפחדת, אפילו לפושעים לא מתנהגים ככה, שללו לו את כל הזכויות. אני לא מבינה איך יכול להיות דבר כזה. אני רוצה שיתייחסו אליו בצורה הוגנת, בצורה שמגיעה לכל אזרח וקטין".

בתגובה לשחרור היום אמר עו"ד עדי קידר מהארגון שייצג את הקטינים כי "
מדובר בכשלון נוסף של שירות הבטחון הכללי והמשטרה, אבל אני חושב שהפעם הזו הכשלון הוא צורם גם לנו, כי נראה היה הפעם הזו שבמשטרה והשב"כ מנסים לעלות מדרגה וגם בעבירות רכוש לנסות ולמנוע מפגש, והדבר הזה צלח מספר פעמים.

זו תעודת עניות למערכת המשפט ולפרקליטות, לכן השמחה היא מהולה בעצב. אני מקווה שדברים כאלה לא ישנו, אני מקווה מאוד שהציבור יבין בעיקר נוכח הפרסומים על הפעלת סוכנים, עד כמה מסוכנות הפעלות הסוכנים. מדובר בגיבובי שקרים, אנשים נעצרים על לא עוול בכפם, והציבור ידע וישמר."

בתמונה: עורך הדין עדי קידר.
צילום: יונתן סינדל/פלאש 90.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.
Call Now Button