לאחר מאבק משפטי: הוחזר נשקו של תושב העיר העתיקה

לאחר מאבק משפטי, הוחזר נשקו האישי של מ', תושב העיר העתיקה, בוגר יחידה מובחרת בצבא, שנלקח ממנו בעקבות ניסיון הלינץ' שאירע בעיר העתיקה לפני כחצי שנה.

באירוע שהתרחש, יצא אחד משכניו להשליך אשפה בפח הזבל הסמוך לביתו, כאשר מספר ערבים התנפלו עליו והחלו להכותו. מ' אשר שמע מביתו זעקות עזרה יצא לרחוב בכדי לסייע והותקף גם הוא קשות.

התוקפים הקיפו את השניים, והכו בהם בכל חלקי גופם. השניים נפגעו מחבלות בכל חלקי גופם ושכנו של מ' אשר נפגע בראשו פונה לטיפול בבית החולים בידי כוחות מד"א שהוזעקו למקום.

לאחר האירוע הוחרם נשקו האישי, ובייצוגו של עו"ד עדי קידר מהארגון הוגש ערר לביהמ"ש בדרישה להשבתו. נשקו כאמור, הוחזר לאחר המאבק המשפטי.

בארגון חוננו פונים לאזרחים בבקשה ליידעם כי ניתן להחזיר את נשקיהם במקרים כאלו.

עו"ד עדי קידר: "בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חוזרת ונשנית, שכל אימת שיהודי מגן על עצמו ועל הסביבה בעזרת הנשק שניתן לו כדין – הוא נחקר, הוא נחשד, נשקו מוחרם, והוא נשאר בגפו כשמצב זה מסכן את חייו ואת חיי משפחתו, ורק מאבק משפטי – מיותר יש לציין – שלוקח זמן רב, מביא בסופו של דבר להחזרת הנשק. אנחנו מקווים שהמאבקים הללו יניבו פרי והמדיניות תשתנה, והיד הקלה של ביטול רשיונות הנשק תיפסק לאלתר".

                                              יונתן זינדל, פלאש 90

 

Call Now Button