לאחר מאבק משפטי: הוחזר נשקו של תושב העיר העתיקה

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

לאחר מאבק משפטי, הוחזר נשקו האישי של מ', תושב העיר העתיקה, בוגר יחידה מובחרת בצבא, שנלקח ממנו בעקבות ניסיון הלינץ' שאירע בעיר העתיקה לפני כחצי שנה.

באירוע שהתרחש, יצא אחד משכניו להשליך אשפה בפח הזבל הסמוך לביתו, כאשר מספר ערבים התנפלו עליו והחלו להכותו. מ' אשר שמע מביתו זעקות עזרה יצא לרחוב בכדי לסייע והותקף גם הוא קשות.

התוקפים הקיפו את השניים, והכו בהם בכל חלקי גופם. השניים נפגעו מחבלות בכל חלקי גופם ושכנו של מ' אשר נפגע בראשו פונה לטיפול בבית החולים בידי כוחות מד"א שהוזעקו למקום.

לאחר האירוע הוחרם נשקו האישי, ובייצוגו של עו"ד עדי קידר מהארגון הוגש ערר לביהמ"ש בדרישה להשבתו. נשקו כאמור, הוחזר לאחר המאבק המשפטי.

בארגון חוננו פונים לאזרחים בבקשה ליידעם כי ניתן להחזיר את נשקיהם במקרים כאלו.

עו"ד עדי קידר: "בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חוזרת ונשנית, שכל אימת שיהודי מגן על עצמו ועל הסביבה בעזרת הנשק שניתן לו כדין – הוא נחקר, הוא נחשד, נשקו מוחרם, והוא נשאר בגפו כשמצב זה מסכן את חייו ואת חיי משפחתו, ורק מאבק משפטי – מיותר יש לציין – שלוקח זמן רב, מביא בסופו של דבר להחזרת הנשק. אנחנו מקווים שהמאבקים הללו יניבו פרי והמדיניות תשתנה, והיד הקלה של ביטול רשיונות הנשק תיפסק לאלתר".

                                              יונתן זינדל, פלאש 90

 

Call Now Button