מאבטח הותקף באבנים ובלוקים בידי המון ערבי – איש לא נעצר

תושב בנימין העובד באבטחת הרכבת הקלה בירושלים נסע לעבודתו, ונחסם בדרכו בידי כמאה רעולי פנים ערבים שיידו לעברו אבנים, נגחו ברכבו וניפצו את שמשותיו. בדרך נס הצליח התושב לתמרן ולהימלט מהמקום. חרף מצלמות האבטחה שנמצאות באזור, לא דווח עד כה על מעצר חשודים. עו"ד בלייכר מארגון חוננו "לא ניתן להשלים עם מציאות של ניסיונות רצח המוני בכבישי הבירה"

ניסיון הרצח הלאומני התרחש לפני כשבועיים וחצי, עת עשה י', תושב בנימין, את דרכו לעבודתו כמאבטח ברכבת הקלה בירושלים. כשהגיע י' לפנות בוקר לשכונת בית חנינא, הבחין בכמאה רעולי פנים שחוסמים את הכביש לתנועת כלי רכב ומיידים אבנים, כשבידיהם דגלי אש"ף.

י' שהבחין בפורעים שחוסמים את הצומת, פנה במהירות לסמטה סמוכה, כיבה את אורות הרכב וחייג למשטרה. בעודו יוצר קשר עם המשטרה – רצו לכיוונו רעולי פנים וסימנו לו לפתוח את דלת הרכב.

משלא נענה החלו הפורעים ליידות אבנים על רכבו של י'. שלוש אבנים פגעו בשמשה הקדמית וניפצו אותה, ושלוש אבנים נוספות פגעו בחלון לצד הנהג. בתוך כך הגיח מאחוריו רכב מסחרי בו ישבו ארבעה פורעים נוספים רעולי פנים עם דגלי אש"ף בידיהם, ונגח בעוצמה ברכבו של י'.

י' חש סכנה לחייו נאלץ לבצע ירי לאוויר אשר הניס את הפורעים לסמטה סמוכה. י' ניסה להיחלץ מהסימטה, אולם רכב הפורעים שב וחסם אותו. י' ביצע תימרון מהיר, והצליח להימלט מהמקום.

לאחר האירוע, פונה י' למיון בבית החולים הדסה הר הצופים, שם עבר צילומי רנטגן, ומאז האירוע סובל י' מכאבי ראש וכאבי גב עזים. מיד לאחר האירוע, הגיש המאבטח תלונה בתחנת שפט בעיר, בגין ניסיון הלינץ' המחריד שעבר.

כאמור, למרות הימצאותן של מצלמות אבטחה במקום, טרם ידוע על מעצר חשודים בתקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמסייע לנפגעי עבירה על רקע לאומני, מסר "מחריד לחשוב כיצד היה מסתיים האירוע, לולי היה מרשי חמוש ובעל יכולת הגנה עצמית. לא ניתן להשלים עם מציאות של ניסיונות רצח המוני כלפי יהודים בכבישי הבירה. אנו מצפים שייעשו כל הצעדים החקירתיים והמודיעיניים בשביל לעצור את משתתפי הלינץ'."

"אנו קוראים לפרקליטות ולבתי המשפט לשפוט את המחבלים ברף החומרה הגבוה ביותר, משום שבטרור חייבים להילחם ללא פשרות. אנו בחוננו נמשיך ללוות את התיק ולפעול למיצוי דין פלילי ונזקי כנגד המחבלים שהשתתפו בניסיון הרצח ההמוני", הוסיף בלייכר.

 

Call Now Button