מבצע הלינץ' במור ג'אנאשווילי ישאר במעצר "אבדן צלם אנוש"

שופט ביהמ"ש המחוזי חיפה קבע כי מבצע הלינץ' האכזרי במור ג'אנאשווילי ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו "אבדן צלם אנוש. אדם צריך להישאר אדם". עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "טוב פעל בית המשפט, חומרת המעשים אינה מותירה מקום להחלטה אחרת".

שופט בימה"ש המחוזי חיפה ניצן סילמן קבע בתחילת השבוע כי קוסאי עבאס, שביצע את הלינץ' האכזרי במור ג'אנאשווילי בעיר עכו במהלך מבצע שומר החומות, יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו, ללא צורך בתסקיר. בהחלטתו אמר השופט כי מעשיו של הפורע כפי שמתוארים בכתב האישום מלמדים על אבדן צלם אנוש על רקע אידיאולוגי.

"אדם צריך להישאר אדם ללא קשר לנסיבות.. והמעשה הלכאורי בו מואשם המשיב (קוסאי), התמונות הקשות, והתוצאה הנוראית, כל אלו מדברים בעד עצמם", אמר השופט סילמן. לדבריו, תקיפת ג'אנאשווילי בנשק קר לאחר שאיבד את הכרתו מלמדת כי למחבל "לית דין ולית דיין לנגד עיניו, ומסוכנותו זועקת ממנו".

 

 

עוד הוסיף השופט כי יש חשש שקוסאי יפר את תנאי מעצר הבית אם ישוחרר "מי אשר מנסה לבצע לינץ' באחר בשל רקע אידיאולוגי לא יהסס להפר תנאים ולא ישמע להוראות מגבילות בשל אותם טעמים".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ברך על ההחלטה "לפני חודשיים אזרחי ישראל עמדו תחת גל פרעות שנראה כאילו נלקח מהימים טרם קום המדינה. טוב פעל בית המשפט שקבע חד משמעית שמקומו של המחבל בכלא בלא צורך בתסקיר, שכן חומרת המעשים אינה מותירה מקום להחלטה אחרת. אנו מקווים שהמסר יעבור כחוט השני בכל הערכאות המשפטיות של אפס סובלנות כלפי טרוריסטים אלו".

נזכיר כי בדיון הקודם התפרצו לעבר מור בני משפחות החשודים בביצוע הלינץ', ואיימו עליו ועל אחיו. בין האיומים היו קריאות כגון "מחבל", "אני אדאג שנרצח אותך", הנפת אצבע משולשת ועוד, והכל בתוך אולם בית המשפט המחוזי בחיפה. אחד המאיימים אף התפרץ לסרטון של הפצוע ועורך דינו.

מור הפצוע, שמאז הלינץ' שעבר נזקק לכיסא גלגלים, תיאר "הגענו להארכת מעצר כדי שלא ישחררו את התוקף שמואשם בהתפרעות. לפני תחילת הדיון באו מספר ערבים והפנו אלי אצבע מאשימה שאני מחבל, שאני דרסתי. הם כמעט התקיפו את אחי, אמרו לו נרצח אותך, בזמן שאותם חשודים מחייכים לעיני כל".

מור הוסיף בכאב "אני לא מבין מה קורה פה, מישהו אומר לי שאני מחבל, אני על כיסא גלגלים, איך זה הגיוני?".

כאמור, בתחילת השבוע קבע ביהמ"ש כי המחבל התוקף ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

Call Now Button