מחר: פסק דין בערעור התביעה הצבאית על החמרת עונשו של המחבל שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי

מחר יינתן פסק הדין בערעור שהגישה התביעה הצבאית בבקשה להחמיר את עונשו של המחבל זיאד עווד, שרצח את נצ"מ ברוך מרחי הי"ד. הערעור התמקד בהגדלת הפיצויים אותם נדרש המחבל לשלם למשפחה. בנוסף, ינתן פס"ד בערעור שהגיש המחבל על הכרעת הדין. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "דורשים להחמיר ברכיבי הענישה"

מחר (ג') ייתן בית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר פסק דין בערעור שהגישה התביעה הצבאית נגד המחבל זיאד עווד, שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי, בבקשה להחמיר את עונשו ולהגדיל את תשלום הפיצויים שעליו לשלם למשפחה. זאת במקביל לערעור שהגיש המחבל עצמו בנוגע להכרעת הדין וגזר הדין שנפסקו בעניינו.

נזכיר כי בדיון הקודם שהתרחש בתיק תיארה הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ מזרחי, את חיי המשפחה לאחר הפיגוע ""זה פשוט חי איתם וילך איתנו עד הסוף.. האירוע היה נוראי, אני עד היום זוכרת את הצעקות, את כל הילדים שצעקו".

לדבריה, הם חווים את השפעות הפיגוע עד היום "אין לנו חיים, הכל הלך. היינו משפחה נורמטיבית".

הדס מזרחי (מימין) בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת מזרחי כנפגעי עבירה מסר "מדובר במחבל ששוחרר בעסקת שליט וקיבל הזדמנות שנייה לבצע את מזימותיו הרצחניות. מאחר והמדיניות הנהוגה היום שלא לגזור עונש מוות חרף הצורך הברור בכך, אנו דורשים למצער להחמיר בשאר רכיבי הענישה, כדוגמת פסיקת פיצויים גבוהים עבור נפגעי עבירה הרבה מעבר לפיצויים הנמוכים שנפסקו בבית משפט קמא".

נזכיר כי הפיגוע התרחש לפני למעלה משש שנים, עת נסעה המשפחה בכביש 35 בדרך לקרית ארבע לחגוג את ליל הסדר. המחבל הורשע ונשפט למאסר עולם, וכעת ביקשו בתביעה להגדיל את תשלום הפיצויים אותם הוא נדרש לשלם למשפחה. במהלך הדיונים הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את האלמנה הדס מזרחי ומשפחתה כנפגעי עבירה, תחשיב נזק העומד על סך 10 מיליון ₪.

Call Now Button