מיצג בכיכר רבין – "Noar gvaot lives matter"

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

מיצג אומנותי הוצב לפני זמן קצר בכיכר רבין בת"א. על המיצג נכתב – "בארה"ב המשטרה מתנכלת על בסיס צבע, בישראל המשטרה מתנכלת על בסיס פאות וכיפה גדולה".

את המיצג הציבו שרה לרך זילברברג יחד עם בעלה דניאל, וזאת בעקבות הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי אתמול בבנימין והיחס של משטרת ישראל לנוער הגבעות בכלל.

שרה סיפרה "בעקבות האירועים הקשים אמש ותהליך של אכיפה בררנית ויחס קולקטיבי של אפלייה לציבור המתנחלים ונערי הגבעות בפרט, החלטתי ליצא את תחושות המשבר בעשיה אומנותית.

לבנות את המיצג המשווה בין היחס מהמשטרה כלפי השחורים בארה'ב לבין היחס הניתן לנוער הגבעות ביהודה ושומרון.
אין מקום ליחס מפלה, אין מקום לשיח זה ולהתבוננות הזאת בקרב החברה הישראלית. על הציבור והמשטרה בפרט להתייחס במידה שווה ומכבדת כלפי כל מגזר בציבור הישראלי."

דניאל הוסיף "אנחנו אנשים פשוטים שחיים בתוככי החברה הישראלית. לא מטעם גוף מסויים,אלא מטעם עצמנו. החלטנו להקים קול מחאה עממי ופשוט."


קרדיט תמונות : שרה לרך זילברברג

Call Now Button