מכה למשטרה: "נסיון לתפירת תיק תוך שימוש באלימות קשה"

28.12.16

שופט בית משפט השלום בירושלים שאול גבאי ריכטר הורה על ביטול תנאי ההגבלה שכללו מעצר בית מלא בפיקוח, מקטין שהואשם בתקיפת שוטר בהפגנה בצומת עפרה על רקע פינוי עמונה, וקבע כין ראיות נגדו.

עו"ד סיניה מוזס חריזי, שייצגה את הקטין מטעם הארגון ציינה בדיון כי ישנו קושי משמעותי בזיהוי הקטין וסתירה בין עדות שוטר המג"ב המתלונן לבין דו"ח הפעולה שמילא, כאשר בדו"ח הפעולה שמילא באופן מיידי מתוארת דחיפה בלבד, ואילו בעדות הפך האירוע לתפיסה בצוואר ופציעה ביד.

בנוסף, שלושת השוטרים, בני מיעוטים, שטוענים בצורה מפורטת כי הבחינו בתקיפה למרות הבלגאן והחשיכה ששררה במקום, גם טוענים כי לא הבחינו מיהו השוטר שריסס את פניו של העצור בגז פלפל, מה שלדברי עורכת הדין מקים קושי באמינות דבריהם.

"לאחר שעיינתי בתיק אני סבור כי יש ממש בטענת הסניגורית בדבר ספק בקיומן של ראיות לכאורה", כתב השופט גבאי ריכטר והוסיף כי "אם קיימות ראיות לכאורה אזי הן קיימות בדוחק רב". וכאמור הקטין ללא כל תנאי.

עו"ד חריזי מסרה בתגובה: "החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה, מדובר על פניו במקרה מובהק של מעצר שווא וניסיון לתפירת תיק בידי שוטרי מג"ב שכאיש אחד מעידים על אלימות מצד חשוד אך "שוכחים" מי השוטר שריסס את המפגינים בגז פלפל. למזלו של הקטין, ישנם בתיק חורים רבים המוכיחים את שטען מלכתחילה שמדובר במעצר שווא במהלכו הותקף על ידי השוטרים באלימות קשה. אלמלא כן יכל למצוא עצמו הקטין בתנאים מגבילים חמורים עד לתום ההליכים נגדו, וזאת על לא עוול בכפו".

בתמונה: שוטרים עוצרים מפגין באלימות(ארכיון)
צילום: קובי גדעון- פלאש90.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים