מנכ"ל הארגון "המשפטיזציה בצה"ל הורגת אותנו"

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

מנכ"ל הארגון שמואל (זנגי) מידד מגיב לפני זמן קצר לדבריו של שר החינוך נפתלי בנט לפיו "החיילים חוששים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר".

"לצערנו, אנו נתקלים בתופעה של רדיפת חיילים יום יום, חיילים שמסכנים את חייהם בפעילות מבצעית למען כולנו, מוצאים עצמם בחדרי חקירות. זה לא צחוק, מדובר בחיי אדם של כולנו, המשפטיזציה הזו בצה"ל כבר גבתה לצערנו קורבנות והיא הורגת", אומר מידד.

מידד סיפר על 'פרקליטות מבצעים' היחידה בפרקליטות הצבאית אשר מטפלת בפעילויות המבצעיות בצה"ל "לצערי השר בנט צודק. השיא שבפעילות הזו היא היחידה שהקימו בפרקליטות הצבאית כנגד לוחמי צה"ל – פרקליטות מבצעים. יושבים פקידים, שמעולם לא חוו לחימה, לא ירדו לשטח מעולם, וכל תפקידם לחפור אחרי החיילים בכל פעילות – מדוע עשו כך ולא כך, למה פעלו מול המחבל בצורה כזו או אחרת, זה אבסורד. הדבר מחלחל לשטח, החיילים מרגישים אזוקים." אומר מידד.

"אני קורא לכל אנשי כוחות הביטחון – שוטרים, חיילים, לוחמי מג"ב ומאבטחים. אל תהססו לשמור לכולנו על החיים.
ואם נקלעתם לבעיה משפטית – יש לכם זכויות. פנו אל ארגון חוננו ואנו נסייע. לא נשאיר אתכם לבד." הוסיף לסיום.

נזכיר כי אל"מ אלון מדנס הציף את הבעיה במסמך שפורסם לפני מספר ימים "כשמשפטן ללא רקע של פיקוד בשדה הקרב ונטול כל אחריות מקצועית, אזי הפרקליטות הצבאית תמשיך, ללא כל כוונה רעה, להכשיל אותנו כמערכת" כתב מנדס.

וחמור מכך, בעבר חשפנו קשרי עבודה בין הפרקליטות הצבאית לארגון השמאל בצלם. המסמך נחשף במסגרת משפטו של לוחם מג"ב בן דרי המואשם בהרג מתפרע שיידה אבנים בביתוניא לעבר לוחמי מג"ב. במסמך, קבל סא"ל רונן הירש הפרקליט לעניינים מבצעיים לשעבר, על כך שבצלם הדליף טיוטת מסמך שהעביר להם במסגרת "דיאלוג שוטף" שבוצע בין הצדדים במסגרת חקירת הירי בשני הפורעים הערבים באירוע בביתוניא.

לאחר שהירש טוען כי הופתע מהתנהלות בצלם, הוא מפרט אודות היחסים בין הפרקליטות הצבאית לארגון השמאל הקיצוני בצלם "אני משמש כפרקליט לעניינים מבצעיים קרוב לארבע שנים", כתב סא"ל הירש. "במהלך שנים אלה, העמקנו את הדיאלוג הפורה עם ארגון "בצלם", גיבשנו נהלי פעילות משותפים והקפדנו על נורמות התנהלות ואתיקה ראויות, והכל מתוך ראיית האינטרס המשותף של אכיפה מבצעית אפקטיבית של תלונות המתייחסות לפעילות חיילי צה"ל". כך במסמך.

בתמונה: מסמך שיתוף הפעולה בין צה"ל לבצלם.

Call Now Button