מנכ"ל הארגון "המשפטיזציה בצה"ל הורגת אותנו"

מנכ"ל הארגון שמואל (זנגי) מידד מגיב לפני זמן קצר לדבריו של שר החינוך נפתלי בנט לפיו "החיילים חוששים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר".

"לצערנו, אנו נתקלים בתופעה של רדיפת חיילים יום יום, חיילים שמסכנים את חייהם בפעילות מבצעית למען כולנו, מוצאים עצמם בחדרי חקירות. זה לא צחוק, מדובר בחיי אדם של כולנו, המשפטיזציה הזו בצה"ל כבר גבתה לצערנו קורבנות והיא הורגת", אומר מידד.

מידד סיפר על 'פרקליטות מבצעים' היחידה בפרקליטות הצבאית אשר מטפלת בפעילויות המבצעיות בצה"ל "לצערי השר בנט צודק. השיא שבפעילות הזו היא היחידה שהקימו בפרקליטות הצבאית כנגד לוחמי צה"ל – פרקליטות מבצעים. יושבים פקידים, שמעולם לא חוו לחימה, לא ירדו לשטח מעולם, וכל תפקידם לחפור אחרי החיילים בכל פעילות – מדוע עשו כך ולא כך, למה פעלו מול המחבל בצורה כזו או אחרת, זה אבסורד. הדבר מחלחל לשטח, החיילים מרגישים אזוקים." אומר מידד.

"אני קורא לכל אנשי כוחות הביטחון – שוטרים, חיילים, לוחמי מג"ב ומאבטחים. אל תהססו לשמור לכולנו על החיים.
ואם נקלעתם לבעיה משפטית – יש לכם זכויות. פנו אל ארגון חוננו ואנו נסייע. לא נשאיר אתכם לבד." הוסיף לסיום.

נזכיר כי אל"מ אלון מדנס הציף את הבעיה במסמך שפורסם לפני מספר ימים "כשמשפטן ללא רקע של פיקוד בשדה הקרב ונטול כל אחריות מקצועית, אזי הפרקליטות הצבאית תמשיך, ללא כל כוונה רעה, להכשיל אותנו כמערכת" כתב מנדס.

וחמור מכך, בעבר חשפנו קשרי עבודה בין הפרקליטות הצבאית לארגון השמאל בצלם. המסמך נחשף במסגרת משפטו של לוחם מג"ב בן דרי המואשם בהרג מתפרע שיידה אבנים בביתוניא לעבר לוחמי מג"ב. במסמך, קבל סא"ל רונן הירש הפרקליט לעניינים מבצעיים לשעבר, על כך שבצלם הדליף טיוטת מסמך שהעביר להם במסגרת "דיאלוג שוטף" שבוצע בין הצדדים במסגרת חקירת הירי בשני הפורעים הערבים באירוע בביתוניא.

לאחר שהירש טוען כי הופתע מהתנהלות בצלם, הוא מפרט אודות היחסים בין הפרקליטות הצבאית לארגון השמאל הקיצוני בצלם "אני משמש כפרקליט לעניינים מבצעיים קרוב לארבע שנים", כתב סא"ל הירש. "במהלך שנים אלה, העמקנו את הדיאלוג הפורה עם ארגון "בצלם", גיבשנו נהלי פעילות משותפים והקפדנו על נורמות התנהלות ואתיקה ראויות, והכל מתוך ראיית האינטרס המשותף של אכיפה מבצעית אפקטיבית של תלונות המתייחסות לפעילות חיילי צה"ל". כך במסמך.

בתמונה: מסמך שיתוף הפעולה בין צה"ל לבצלם.

Call Now Button