משטרת חברון פתחה בחקירת האירוע עם חה"כ טיבי – החייל הוזמן למתן עדות כנגד הח"כ

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

משטרת חברון פתחה בחקירה בעניין האירוע עם חה"כ אחמד טיבי, והזמינה את חייל גולני למתן עדות ותלונה. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של אביו של החייל שהגיש תלונה כנגד הח"כ בגין תקיפה והעלבת עובד ציבור.

נזכיר, כי בתיעוד שפורסם מהאירוע, שהתרחש בשבת בחברון, נראה חה"כ טיבי, מגיע יחד עם קבוצה גדולה, לכיוון היישוב היהודי בעיר. החייל שהוצב באותה העת בעמדת שמירה במקום, ניגש אל הקבוצה וביקש כי אף אחד לא יעבור אותו, וזאת ע"פ הוראת מפקדיו. בתיעוד נראה חה"כ טיבי צועק לעבר החייל, נותן לו מכה בידו, ומעורר פרובוקציה במקום. בעקבות האירוע כאמור, אביו של החייל, אהרון, הגיש תלונה במשטרה בגין תקיפת בנו בידי טיבי, ואתמול הודיעה המשטרה לאב כי תזמן את הבן למתן עדות ותלונה, ואכן המשטרה יצרה קשר עם החייל לצורך כך.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחתו של החייל במימוש זכויותהם כנפגעי עבירה ברך על הזמנת החייל לעדות ותלונה, והביע תקווה כי המשטרה תחקור את הח"כ ואת השותפים הנוספים לפרובוקציה "אני מברך על הקידום המהיר של התלונה ופתיחה מהירה בהליכי החקירה. לא יתכן שח"כ יתקוף, יבזה ויעלוב כך בחייל צה"ל. אני קורא לחקור את הח"כ בהקדם, יחד עם כלל השותפים לפרובוקציה, סביב הח"כ היו עוד עשרות פורעים, חלקם פעילי טרור, שהגיעו למקום אשר נאסר עליהם לשהות בו, עוררו פרובוקציה במקום, והיו שותפים לעבירות שהח"כ ביצע לכאורה. ידע כל פורע כי יש מחיר כבד לפגיעה בחיילינו", הוסיף בלייכר.

Call Now Button