צפו: משפחת אריש "דורשים להקים ועדת חקירה לבדיקת המחדל של החזרת גופת המחבל"

22.02.18

אבי ומיכל אריש, הוריו של אור אריש הי"ד שנרצח בפיגוע הקשה בהר אדר לפני מספר חודשים, קיבלו לפני זמן קצר, במהלך פגישה עם עורכי הדין של הארגון שמלווים ומייצגים את המשפחה, כי הרמטכ"ל הודיע שגופת רוצח בנם ששוחררה ביום שישי האחרון שוחררה בשל טעות.

ההורים אשר מזה ספר ימים מזועזעים משחרור גופת המחבל ומהמראות של הלווית הענק הממלכתית שערכו ברשות הפלסטינית למחבל קראו להקים ועדת חקירה שתבדוק את המחדל.

"איך הם מחזירים גופה שעדיין יש משפחות שמחכים לגופות של הילדים שלהם??, אנחנו מזועזעים, זה בניגוד להחלטת הקבינט הביטחוני, אני לא מבין מי קיבל את ההחלטה להעביר את הגופה של המחבל. הכל בשקט, מבלי להודיע למשפחות.
העבירו את הגופה ביום שישי לפני כניסת השבת, אנחנו רואים את התהלוכה הזאת ואנחנו מזדעזעים." אומר אבי אריש.

"אני רוצה לראות אם שר הביטחון היה מאבד את הבן שלו ח"ו, אם גם היו מעבירים את הגופה, היו אומרים היתה תקלה, מה זה תקלה ??.
צריכה לקום פה ועדת חקירה שתבדוק בדיוק מי האחראי לכל המחדל הזה.
מה אנחנו נותנים להם פרסים?? קטפו לנו שלושה ילדים. מה אני מספר לבן שלי שמחר מתגייס? הדם שלנו לא שווה כלום, אי אפשר להאמין שעושים לנו כזה דבר. אנחנו מדממים, אפשר להשתגע מהמצב הזה, אנחנו מדממים בצער שלנו ופתאום מחזירים גופות? לא מצליח להבין איך עושים כזה דבר." הוסיף.

בתוך כך, כבר ביום א' פנו עו"ד מנשה יאדו ועו"ד חיים בלייכר מהארגון במכתב לרה"מ. במכתב דורשו משפחות אריש ועותמן מרה"מ להיכנס לסוגייא ולבדוק כיצד קרה המחדל, עוד ביקשו המשפחות מרה"מ להיפגש עימם בהקדם.

https://www.facebook.com/rishmi.honenu/videos/1816680531722189/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים