ניסיון הצתת נער יהודי בירושלים!

16.08.17

נער יהודי, שרק ביקש לשחק במגרש הכדורסל שבשכונתו, הותקף על ידי חבורת נערים ערבים. האירוע החל כאשר חבורת הערבים חטפו לנער בן ה-13 את האופניים, והחלו לנסוע בהן. הנער ביקש מהם את האופניים חזרה, ובתגובה בעט בו בחור ערבי בגיר שהיה עם החבורה. בעיטה זו היתה אות לפתיחה של מסע התעללויות. חבורת הנערים החלה להכות בו, ואף ניסו להציתו באמצעות השפרצת דאורדורנט לעברו.

חבורה של נערים יהודים שעברה באזור הצילה את הנער חסר האונים, כאשר באו וחילצו אותו מיד התוקפים הערבים.

מיד לאחר האירוע הוזעקה משטרה למקום, בזמן שחבורת התוקפים עוד במגרש, בעיצומו של משחק כדורסל. שוטר שהגיע רשם את פרטי המקרה והעביר לתחנה, אך סירב לעצור את התוקפים. בתגובה להתרעמות האב של הקטין היהודי על כך, הפנה השוטר את האב לתחנת המשטרה לצורך הגשת התלונה.

יצויין, כי הנער שהותקף הוא בן למשפחה שהיתה קורבן לפיגוע טרור בירושלים. חתנה של המשפחה, אהרון בניטה, נדקר למוות בעיר העתיקה בפיגוע שסימן את תחילתה של אינתיפדת הסכינים. אחותו אודל נדקרה 17 פעמים בגופה באותו פיגוע, שזכור לשמצה בשל קריאות הזלזול והשמחה שהשמיעו הערבים למראה השניים מתבוססים בדמם.

המשפחה פנתה לארגון בבקשת סיוע. עו"ד מנשה יאדו מהמחלקה האזרחית בארגון הוציא מכתב בהול למפקד מחוז ירושלים במשטרה. במכתב מפרט יאדו את שלבי האירוע ואת התנהלותו המקוממת של השוטר, ודורש לעצור לאלתר את הפורעים באמצעות שימוש במצלמות המותקנות באזור.

"מדובר במקרה קשה מאוד של תקיפה ברוטאלית ואלימה של ילד יהודי על לא עוול בכפיו, על רקע טראומה מאוד קשה מפיגוע טרור בשנה שעברה" מסר עו"ד יאדו.

"משום מה השוטר לא נענה לדרישה לעצור את התוקפים, והותיר אותם להתהלך חפשי. אנחנו פנינו למשטרה, ואנו מקווים שהם יבצעו את המעצר מה שיותר מהר, וימצו עם התוקפים את הדין" הוסיף יאדו.

בתמונה: אחיינו של הנער מפונה מזירת הרצח בעיר העתיקה בירושלים.

צילום:יונתן סינדל/פלאש 90.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים