נפתח משפטם של חמשת החשודים בביצוע הלינץ' באלי רוזן

נפתח משפטם של חמשת החשודים בביצוע הלינץ' הקשה באלי רוזן במבצע שומר החומות, הנמצאים במעצר עד תום ההליכים. רוזן ועורך דינו חיים בלייכר מארגון חוננו הגיעו לדיון. עו"ד בלייכר "נמשיך להשמיע את קולות נפגעי העבירה עד למתן עונש מירבי לפורעים"

אתמול (ב') נפתח בבית המשפט המחוזי ירושלים משפטם של חמשת החשודים בביצוע הלינץ' הקשה באלי רוזן בשכונת שמעון הצדיק במהלך מבצע שומר החומות. החמישה עצורים עד תום ההליכים נגדם. רוזן הגיע לדיון מלווה בעורך דינו חיים בלייכר מארגון חוננו, שמסר כי ימשיכו ללוות את התיק עד למתן עונש מירבי לפורעים.

עוד אמר עו"ד בלייכר "נמשיך להגיע לדיונים ולעקוב מקרוב אחר התנהלות המשפט. מטרתנו להשמיע את קולם של נפגעי העבירה ואזרחי ישראל נפגעי הטרור, לחשוף את אכזריות הפוגעים ולעמוד על כך שיקבלו עונש מירבי הראוי לעבירות אותם ביצעו. על הפורעים לשלם ביוקר על מעשיהם".

נזכיר כי על פי עובדות כתב האישום במהלך ההתפרעויות בירושלים בזממן מבצע שומר החומות החלו להתאסף עשרות פורעים באזור שכונת שמעון הצדיק בירושלים והציתו פח. באותה העת יצא בגיר יהודי (רוזן) עם כלבו אל עבר ביתו בשכונת שמואל הנביא, לאחר שסיים תפילה בקבר שמעון הצדיק, כשהוא עובר דרך עשרות הפורעים. משהבחינו בו חלק מהפורעים, החלו לצעוק "זר, זר" וכן "מתנחל, מתנחל" ו"להכות, להכות".

מששמעו כלל הפורעים את הקריאות והבחינו כי לקורבן חזות יהודית, החלו לזרוק לעברו אבנים. הקורבן ניסה להימלט, אך הפורעים רצו לעברו, הקיפו אותו מכל צדיו והחלו לתקוף אותו באגרופים, בעיטות, אלות עץ, אבנים, סלעים, חפצים שונים ושוקר חשמלי. הקורבן ניסה לברוח, אך הפורעים הפילוהו לארץ והמשיכו להכותו בעוצמה. אחד מהם דחף את הקורבן באמצעות כתפו והיכה אותו באגרוף, והכל מתוך מניע לאומני-אידיאולוגי. כתוצאה מהמעשים נגרמו לקורבן חבלות, נפיחויות, חתכים, ונשברו חוליות בעמוד השדרה שלו.

כאמור, אתמול נפתח משפטם של חמישה חשודים בביצוע הלינץ' הקשה.

Call Now Button