צפו: נשות גוש שילה הפגינו מול נתניהו – "לא נסכים לחקירת רכזי הביטחון וכיתות הכוננות". המשטרה פיזרה את ההפגנה

משטרת ישראל פיזרה לפני זמר קצר הפגנה של כ- 20 נשים תושבות גוש שילה אשר הפגינו בסמוך לתל שילה שם נמצא כעת ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, המבקר במקום כחלק מהקמפיין של תנועת הליכוד.

התושבות, מחו על כך שחברי כיתת הכוננות של היישובים ורכזי הביטחון נמצאים מזה מספר שבועות תחת חקירה בעקבות אירוע ביטחוני שהתרחש בחודש שעבר בו נדקר צעיר יהודי תושב המקום בידי מחבלים, דבר שגרר את הקפצת כוחות הביטחון האזרחיים לאירוע.

הנשים נשאו שלטים בהם הם מחזקים את חברי כיתת כוננות "כיתת הכוננות היא השכפ"ץ שלנו" נכתב באחד השלטים ו"לוחמים לא עבריינים" בשלט נוסף. כמו כן נכתב באחד השלטים "לוחמים נחקרים ומחבלים צוחקים".

כתוצאה מההפגנה, מקווים בגוש שילה כי ראש הממשלה, המכהן גם כשר הביטחון, יירתם לטיפול בעניין ויסייע לסיים את החקירה נגד אנשי הביטחון של הישובים.

נזכיר כי לאחרונה נחקרו רכזי הביטחון בעקבות אירוע שהתרחש בגזרה לפני כחודש וחצי בו נדקר בצהרי שבת, נער יהודי בסמוך ליישוב עדי עד ע"י מספר מחבלים, אירוע שבעקבותיו צה"ל הקפיץ את רכזי הביטחון של הישובים ואת כיתות הכוננות. במהלך האירוע נקלעו לוחמי כיתת הכוננות לתוך המון פלסטיני אשר תקף את הלוחמים באמצעות אבנים ואמצעי תקיפה נוספים, דבר שגרר את הלוחמים וחיילי צה"ל שהיו במקום להגן על עצמם, באמצעות ירי באוויר. לאחר מכן טענו הפלסטינים על כך שמהירי נהרג חמדי טאלב נעסאן, מחבל משוחרר תושב הכפר אל מועייר.

כמו כן רכזי הביטחון הוזמנו לאחר האירוע ל"שיחת בירור" במצ"ח, אולם משהגיעו לשיחת הברור נדהמו לגלות מדובר חקירה באזהרה שלאחריה הוחרמו מהם מכשירי הסלולאר, ובכך נשארו תושבי הישובים ללא כתובת ביטחונית לפנות אליה בשעת חרום.

נציין כי בתחקיר של החטיבה המרחבית בנימין שהתקיים מיד לאחר האירוע, נקבע כי הלוחמים היו בסכנת חיים וכי הם פעלו כשורה.

צפו בקטע מתוך ההפגנה

צילום: עדי יהב.

Call Now Button