'עד כאן' תובעים את שולח האיומים: "נמשיך לחשוף, לרדוף ולהצר את צעדיהם של ארגונים אנטי ישראליים ושל אנרכיסטים"

ארגון 'עד כאן' הגיש תביעה נגד יואב זיידל, ששלח איומים לפעילי הארגון בגין זימון האנרכיסט יונתן פולק לבית המשפט. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו "אנשים חושבים שבשם דגל הצדק מותר להם לעבור עבירות ולאיים. השיח הופך אלים, חייבים לעצור זאת"

ארגון 'עד כאן' הגיש תביעה נגד יואב זיידל, ששלח איומים בפייסבוק נגד פעילי הארגון. בתביעה, שהוגשה על ידי עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, נכתב כי האיומים מובילים לרידוד השיח וכי פגעו בארגון, בשמו הטוב ובפעיליו.

האיומים נשלחו בחורף האחרון, לאחר שבעקבות פעילות 'עד כאן' הוצא נגד האנרכיסט יונתן פולק צו הבאה לבית המשפט. לאחר ש'עד כאן' פרסמו את דבר מעצרו של פולק, שלח זיידל את האיום הראשון, בו נכתב "משתינים עליכם בקשת חבורת ילדי כאפות".

למחרת, לאחר דיון שהתקיים בעניינו של פולק, שלח זיידל איום נוסף "פולק לא יפול יא **מוטות, וגם אליכם נגיע".
ארגון 'עד כאן' הגיש תלונה למשטרה בגין האיומים, שנסגרה. לאחרונה נפתחה התלונה מחדש לאחר ערעור שהגיש הארגון.

כאמור, כעת תובע הארגון את זיידל עצמו. בתביעה, אותה הגיש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, נכתב כי "בשנתיים האחרונות הקצין השיח החברתי והאלימות גואה, וההתבטאויות של הנתבע הינן ביטוי לתופעה זו. הנתבע גונן על יונתן פולק, אשר בזמן שנעצר הודיע כי לא ישתף פעולה עם מערכת המשפט ופרסם מאמר הקורא להצטרף לידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל".

עו"ד מנשה יאדו, ארגון "חננו"

לפי התביעה "הנתבע פסע.. בדרכו של פולק, הכפיש את התובעים ואיים עליהם. האיום 'נגיע גם אליכם יא *מוטות' נועד לרפות באיומים את ידי עד כאן ופעיליה. הביטוי 'יא *מוטות', מעבר להיותו קללה חמורה, מהווה אלימות בעלת רמיזה מינית שלילית, והשימוש בביטוי זה מוביל לרידוד השיח".

עוד נטען בתביעה כי גבורתו של המאיים אינה אלא "בריונות, עבירה פלילית ועוולה אזרחית", וכי ארגון 'עד כאן', פעילותו, שמו הטוב ופעיליו – כולם נפגעו מפרסומי זיידל.

'עד כאן' תובעים את זיידל בסכום של 70,000 ₪, בגין עוולה של תקיפה, איום, פגיעה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ועוד.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שהגיש את התביעה מטעם 'עד כאן' מסר "השיח הפוליטי והחברתי בארץ הופך אלים יותר ויותר. האירוע הנקודתי בגינו הוגשה התביעה הוא עוד אירוע של אלימות מכוערת, איומים של אנשים שחושבים שבשם דגל הצדק, שרק הם 'יודעים' מהו, מותר להם לעבור עבירות, לאיים, ללכלך. הם כמובן טועים ואנו נביא את זה בפני בית המשפט. השיח הופך אלים, חייבים לעצור זאת".

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר "ארגון עד כאן לא יירתע מהתקפות ואיומים. אנו נמשיך לחשוף, לרדוף ולהצר את צעדיהם של הארגונים האנטי ישראליים ושל אנרכיסטים אשר פועלים כנגד חיילי צה"ל וכנגד מדינת ישראל. יונתן פולק הינו אנרכיסט שמתחמק מבימ"ש, יוזם ומכווין התפרעויות בהן נפגעים חיילים צה"ל ופועל כנגד מדינת ישראל – ועל זה הוא צריך לתת את הדין, וכך נפעל שיהיה."

לכתבה באתר "מקור ראשון"

Call Now Button