עו"ד רן שחם " המעצר רק משום שמדובר בנושא תקשורתי"

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

אמש (ג') נעצר בידי בלשי ימ"ר צפון, צעיר בשנות העשרים לחייו תושב יקנעם, וזאת בחשד שהיה מעורב בשורת ארועי "תג מחיר" שאירעו ברחבי העיר.

הצעיר הכחיש בחקירתו את המיוחס לו ודחה את טענות המשטרה מכל וכל, בשעות הצהריים הוא הובא לדיון בבית משפט השלום, שם ייצג אותו עורך הדין רן שחם מטעם הארגון.
המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הצעיר בלא פחות משמונה ימים, אולם השופטת לילי יונג-גפר קיבלה את טענותיו של עו"ד שחם והורה על שחרורו של העצור.
"השופטת קבעה כי החקירה מתנהלת מזה כשבועיים ולמרות שיש חשד סביר, אין מספיק ראיות שמצדיקות המשך מעצר" אומר עו"ד שחם, מדובר באדם נורמטיבי, ללא עבר פלילי אשר לא היה עצור מעולם, הוא מכחיש בתוקף כי הוא קשור לסיפור, במקום לחכות לראיות מוצקות מיהרו לעצור אותו מבלי כל ראיות שמצדיקות את זה, ככל הנראה רק משום שמדובר בנושא תקשורתי"
צילום: פלאש  90 (אילוסטרציה).

פלאש 90

 

Call Now Button