פעיל השמאל יפצה את רבש"צ עמיחי ב10,000 ₪

פעיל השמאל אריק אשרמן מארגון 'רבנים לזכויות אדם' יפצה את רבש"צ עמיחי ב10,000 ₪, לאחר שפרסם פוסטים שקריים המכפישים אותו ברשתות החברתיות. הרבש"צ "תביעה אזרחית מייצרת הרתעה אמיתית". עו"ד יאדו מחוננו "הוא עשה עוול, עוול גדול. במקרה הזה הצלחנו לשים עליו את היד ולקבל פיצויים והתנצלות".

רבש"צ הישוב עמיחי בבנימין תבע את אריק אשרמן, פעיל שמאל מוכר מארגון 'רבנים לזכויות אדם' בגין פרסום לשון הרע בפוסטים שקריים אותם הפיץ ברשתות החברתיות, בהם הכפיש את הרבש"צ ואף צירף את תמונתו. כעת יפצה אשרמן את הרבש"צ ב10,000 ₪, במסגרת הסכם פשרה.

האירוע סביבו נסובו הפוסטים אירע לפני למעלה משנה, סמוך לישוב עמיחי. לטענת תושבי היישוב מספר פלסטינים פלשו עם טרקטורים לאדמות חקלאיות מעובדות וביצעו שם חריש משחית. הערבים פגעו ביבול חיטה לפני קצירה, ואף דרסו את אחד המתיישבים שניסה לחסום את הטרקטורים בגופו. מנגד, לטענת הערבים, וכפי שפרסם הרב אריק אשרמן מארגון 'רבנים למען זכויות אדם', היו הערבים רשאים להשחית את היבול שכן מדובר בקרקע בבעלות ערבית פרטית.

לפי כתב התביעה שהגיש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הרבש"צ, שעות ספורות לאחר האירוע צייץ אשרמן בחשבון הטוויטר האישי שלו תמונה של הרבש"צ, וטען כי הוביל מתנחלים לתקוף ערבים שעסקו כביכול בחקלאות, ואף סיפק להם גז מדמיע נגד הערבים. אשרמן פרסם את הפוסט גם בדף הפייסבוק של 'תורת צדק' – עמותה שהקים, ולאחר מכן שיתף אותו. הפוסט נכתב בעברית ובאנגלית, ושותף על ידי אנשים נוספים ברשתות החברתיות. עו"ד יאדו טען בתביעה כי " זהו פרסום שקרי לחלוטין, חסר בסיס וחסר קשר למציאות, שכן התובע לא הוביל אחרים לתקוף ולא נכח במקום בזמן החיכוך.. התובע הגיע למקום מתוקף תפקידו כרבש"צ עמיחי, זאת רק לאחר שהגיעו למקום כוחות הביטחון ולאחר שהאלימות נסתיימה".

עוד נטען כי פרסום התמונה ברשתות לעיני ערביי הסביבה עלול להוביל לפגיעה ממשית ברבש"צ. למרות בקשת הרבשצ מאשרמן להסיר את הפוסטים לאלתר סירב אשרמן והותיר את הפוסטים והתמונה בקומם. עם זאת, הוסיף אשרמן הערב לפיה הרבש"צ מכחיש את הנאמר בפוסט. כאמור, כעת יפצה אשרמן את הרבש"צ ב10,000 ₪.

רבש"צ עמיחי המליץ לנפגעי עבירה לפנות לאפיק התביעה האזרחית "אני ממליץ לכל נפגע עבירה שנפגע בכל צורה – ע"י אנרכיסטים, פעילי 'שלום' וכמובן מחבלים, שלא לוותר על התביעה האזרחית במקביל או במקום ההליך הפלילי, שלעיתים מדשדש בגלל מוטיבציית חסר של גופי האכיפה. התביעה האזרחית מייצרת הרתעה אמיתית, וכמובן משתלמת, כי מגיע לכם". עוד הודה הרבש"צ לארגון חוננו "מודה מקרב לב לארגון חוננו ולעו"ד מנשה יאדו בפרט, על מסירותם לעניין ועל הייצוג היעיל. כה לחי".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הרבש"צ ברך על תשלום הפיצויים, והסביר את האתגרים העומדים לפתחו של הרבש"צ "רבש"צ הישוב עמיחי מתמודד עם גזרות ביטחוניות מאוד מורכבות. גם עם גזרת קוצרא שהיא גזרה מאוד חמה ומסוכנת, גם עם גזרת תורמוס עיא שהיא גזרה עם הרבה מאוד סיכונים, רק עכשיו יוצא משם הרוצח של יהודה גואטה הי"ד, שהסתובב בגזרה. אז הוא צריך בנוסף להכל להתמודד עם איזה פרסום שקרי ואווילי של האדם שמתקרא הרב אשרמן, שמציג תמונה שלו עם איזה סיפור, עלילת דברים שהוא לא קשור אליו בכלל, שכביכול הוא תקף פלסטיניים", הסביר יאדו.

עו"ד יאדו תיאר כיצד תמונת הרבש"צ הופצה במהירות "בינתיים יש כבר שיתופים של הפוסט ע"י פלסטיניים עם תצלומים של כלי נשק, שם אין בעיה, מאפס למאה זה מגיע לכלי נשק. אומרים לו (לרב אשרמן) בזמן אמת תוריד את הפוסט והוא לא מסכים להוריד את זה, אז הוא חושב שהוא שר הצדק והמשפט אבל הוא עושה עוול ועוול גדול. במקרה הזה הצלחנו לשים עליו את היד ולקבל פיצויים והתנצלות".

Call Now Button