פצועי הלינץ' ישוחררו ממעצר

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

עו"ד נתי רום "אירוע שהאחראיים לחקירה בימ"ר ש"י ובשב"כ צריכים לשים אחריו את המפתחות על השולחן וללכת הביתה"

שלושת הנערים שנפצעו בלינץ' בשומרון ונעצרו בידי השב"כ וימ"ר ש"י ישוחררו היום (ג') ממעצרם, לפחות אחד מהפצועים עדיין חבול ופצוע ועם שחרורו הוא צפוי לעבור בדיקות רפואית. תוקפי הנערים ועשרות הערבים אשר השתתפו בלינץ' טרם נעצרו.

נזכיר כי הפצועים, נקלעו ללינץ' קשה בכפר חווארה בלילה שבין יום רביעי לחמישי בשבוע שעבר, וזאת לאחר שערבים ביצעו אחריהם מרדף וניגחו את רכבם, לאחר שהם קיצרו את הנסיעה לגב ההר בסמוך לכפר ג'מעין, והערבים חשדו כי הם ביצעו תג מחיר באזור. אחד מהפצועים פונה לבית החולים בלינסון משם כוחות שב"כ וימ"ר לקחו אותו לחקירה בשב"כ ונאסר עליו לפגוש בעו"ד, הנערים הנוספים נעצרו לאחר יומיים. במוצאי שבת פגש עו"ד נתי רום אשר מייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו בפצוע לראשונה, שם נודעו לו פרטים מזעזעים מהלינץ', בין השאר הראה לו הנער צלקות וכוויות מסיגריות שכובו עליו במהלך הלינץ', עוד נודע כי בלינץ' השתתפו גם ערבים ישראליים תושבי נצרת.

עו"ד נתי רום תקף הבוקר את המעצר "אירוע שהאחראיים לחקירה בימ"ר ובשב"כ צריכים לשים אחריו את המפתחות על השולחן וללכת הביתה. נערים עוברים לינץ' אכזרי, ניסיון לרצח, ממש אירוע סדיסטי וימ"ר ש"י והשב"כ עוצרים את הנפגעים, והתוקפים מסתובבים חופשי, רק יום למחרת לא רחוק משם באותו כפר תקפו את רכבו של הרב לבנון בצורה קשה, מי יודע אם זה לא אותם תוקפים."

רום הוסיף "אני מתחנן כמה ימים תאספו מצלמות, שם תראו שלנערים אין קשר לשום אירוע הצתה, רק אתמול לקחו את המצלמות, והכוונה לשחרר אותם היום כנראה לא מגיעה סתם. אנחנו נדרוש היום בבימ"ש לא רק לשחרר אותם ללא תנאי, אלא שתיפתח פה חקירה כנגד האחראים למחדל הזה, לטרוף שקורבנות הופכים לחשודים, להפקרות שפורעים מסתובבים חופשי. התיק הזה זה קו פרשת מים בביטחון אזרחי ישראל", הוסיף רום.

Call Now Button