פרטים חדשים נחשפים מהלינץ' בשומרון: סיגריות כובו על אחד מהנערים – יותר מחצי שעה לקח לכוחות הביטחון לחלץ את הנער

חדשות

עקבו אחרינו

רשימת תפוצה

אם ברצונך להכנס לרשימת התפוצה שלנו אנא הרשם כאן:

מאמרים האחרונים

2 קטינים נעצרו במהלך פינוי מאחז ביצהר – שוטר מג"ב תועד מכה בנשקו בראש אחד מהמוחים כוחות גדולים של מג"ב, צה"ל ויס"מ מפנים החל משעות הבוקר המוקדמות מבנה במאחז סמוך ליישוב יצהר בשומרון. במהלך הפינוי עצרו הכוחות שני קטינים כבני 16 ו-14, בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו. הפינוי החל בסמוך לשעה 6:00 בבוקר, והכוחות טרם הצליחו לפנות את אחד מהנערים אשר מתבצר באמצעות מתקן מיוחד במבנה. הכוחות פועלים במקום במשך שעות ארוכות עם כלי פריצה ומנסים לחלץ את הנער מהמתקן. מסביבם עשרות תושבים שבאו למחות כנגד הפינוי. התושבים מדווחים על אלימות מצד כוחות הביטחון. באחד מהמקרים תועד שוטר מג"ב מכה באמצעות נשקו את אחד מהתושבים שהגיעו למחות במקום. לפחות 3 מהתושבים נפגעו מאלימות כוחות הפינוי.

עו"ד נתי רום שמייצג את הנערים ניצולי הלינץ' בשומרון, פגש לראשונה את פצוע הלינץ' שנחקר בשב"כ. במהלך הפגישה נחשף רום לתיאורים מזעזעים של האירוע אותו עברו הנערים "נגחו ברכבם, כיבו על גופו סיגריות והיכוהו עד זוב דם"

בסיום הפגישה תיאר עו"ד רום שמייצג מטעם ארגון חוננו את ששמע מפיו של הנער שפגש: "הנערים עברו ניסיון רצח על ידי ערבים שהתנגחו בכוונה תחילה ברכבם שלוש פעמים, עד לאובדן שליטה והתהפכות של הרכב", סיפר רום.

"שני נערים הצליחו להימלט מן המקום, ונער שלישי הוכה במשך למעלה מחצי שעה, בה בוצע כנגדו לינץ' מזעזע ומחריד, הוא הוקף בעשרות פורעים שכיבו עליו סיגריות, ירקו עליו והיכו אותו עד זוב דם, תוך שהם מצלמים את מעשיהם ומעלים לרשתות החברתיות".

רום המשיך ותיאר "כוחות הביטחון שהגיעו לאחר זמן רב, בחרו במקום לסייע קורבנות העבירה, לעצור דווקא את פצוע הלינץ' ולהעבירו לחקירת שב"כ. במשטרה הוסיפו חטא על פשע, והוציאו צו איסור פרסום על החשדות כנגדו, משל מדובר בעבריין ולא בנער שאיבד את דרכו ונקלע ללינץ' אכזרי", תקף רום.

לסיום ציין עו"ד רום "החשוד כופר מכל וכל בחשדות כנגדו, ועדיין בהלם מהאירוע שעבר והתנהלות המערכת שבאה בעקבותיו. לא ייתכן שפשע כזה של הפיכת קורבן לינץ' לפושע, עוברת על סדר היום והאדמה לא רועדת", דברי רום.

בתוך כך, אתמול הוארך מעצרם של שני הקטינים שנעצרו הלילה ביישוב יצהר. בנוסף בימ"ש המחוזי מרכז בלוד יחל בעוד זמן קצר הערר אותו הגישו בארגון חוננו כנגד הארכת מעצרו של הבגיר.

Call Now Button