צעירים יהודים שנחשדו בתקיפת ערבי שוחררו ללא תנאי – "מעצר שווא"

שופט בית משפט השלום בירושלים דוד שאול גבאי ריכטר, הורה אמש (ד') על שחרורם ללא תנאי של שבעה צעירים יהודים אשר נעצרו הלילה בחשד שתקפו מנקה ערבי ברחוב יפו בבירה.

במהלך הדיון התברר כי חבורת הצעירים צעדה ביום שלישי בסביבות השעה 21:00 בערב ברחוב יפו, כאשר מנקה ערבי עובד עיריית ירושלים, פגע באחד מהם תוך שהוא מטאטא את הרחוב. לטענת הערבי התפתחו חילופי דברים בין הצדדים והצעירים דחפו אותו לכביש בו פועלת הרכבת הקלה. מנגד טוענים הצעירים כי אחד מהם העיר למנקה שיהיה זהיר יותר ולא יפגע בעוברי אורח, וזה בתגובה החל להתגרות בו בדיבורים. הצעירים הכחישו מכל וכל כי דחפו את המנקה.

"עיינתי בתיק החקירה ונחה דעתי כי לא קיים חשד סביר כנגד המשיבים", כתב השופט והוסיף כי "מדו"חות הפעולה של השוטרים לא ניתן ללמוד על חשד ספציפי".

עו״ד אביחי חג׳בי שייצג את העצורים מטעם הארגון מסר בתגובה: ״ההחלטה מדברת בעד עצמה. בית המשפט קבע במילים אחרות כי חמישה בגירים ושני קטינים בילו לילה שלם במעצר ללא סיבה. כל מילה מיותרת".

אנו שוקלים לתבוע את המשטרה בגין מעצר שווא, בפרט לאור חוק הנוער המורה כי רק במקרים חריגים תותיר המשטרה קטינים במעצר למשך הלילה במקום לשחררם בתנאים כפי שממילא ביקשה בבית המשפט.

חמור מאוד שמשטרת ירושלים ממהרת לנפח חילופי דברים לכדי קטטה על רקע גזעני, ולעצור לזמן ממושך אזרחים שלא ביצעו כל עבירה, אך ורק בגלל שהמתלונן הוא ערבי, לא ברור מדוע מיהרה המשטרה להאמין דווקא לצעיר הערבי ולא לצעירים היהודים, ולפעול נגדם בחומרה כה רבה בשל תלונה על דחיפה.

צילום: (אילוסטרציה) Miriam Alster / Flash 90.

Miriam Alster / Flash 90.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים